Kviečia jubiliejinė, dešimtoji «Trakų fanfarinė savaitė»

Internetinė svetainė „The Culture Trip“ (liet. „Kultūrinė kelionė“), pateikianti informaciją apie geriausius renginius pasaulyje, išvardijo dešimt kultūros renginių, kurių negalima praleisti šią vasarą Lietuvoje viešintiems užsienio turistams. Vienas iš jų – tarptautinis muzikos festivalis „Trakų fanfarinė savaitė“, šiemet vyksiantis liepos 28 – rugpjūčio 3 dienomis. Festivalį rengia Trakų meno mokykla.

Pirmą kartą 2003 metų vasarą Trakų meno mokyklos organizuotas festivalis „Mes sveikinam Trakus“ išaugo į didelį, ne tik respublikoje, bet ir visame pasaulyje plačiai žinomą projektą, tarptautinę vasaros meistriškumo mokyklą pučiamiesiems, mušamiesiems instrumentams ir fanfariniam orkestrui „Trakų fanfarinė savaitė“. Per visą projekto laiką pas žymius muzikantus ir profesionalius pedagogus individualių, ansamblinių bei orkestrinių užsiėmimų metu tobulinosi per tūkstantį gabaus muzikuojančio jaunimo. Šiemet užsiregistravo net 100 dalyvių iš Lietuvos, Estijos, Prancūzijos, Slovėnijos ir Nyderlandų.

Šiųmetėje vasaros meistriškumo mokykloje dirbs dvylika pedagogų, tikrų savo srities specialistų. Saksofono ir džiazo ansamblio pamokas ves Liutauras Janušaitis – pirmasis lietuvis, baigęs prestižinį, džiazo atlikėjų muzikos kalve tituluojamą Berklio muzikos koledžą Bostone (JAV) ir bosinės gitaros virtuozas Domas Aleksa. Gerokai padidėjusioje valtornos klasėje dirbs du mokytojai: Jukka Harju iš Suomijos, patenkantis į geriausių pasaulio valtornininkų dešimtuką ir Stokholmo muzikos akademijoje dėstytojaujanti Annamia Larsson.

Grojimo trimitu mokys didelę patirtį turintis trimito profesorius iš Šveicarijos Max Sommerhalder ir daugelio prestižinių konkursų laimėtojas Tom Poulson iš Didžiosios Britanijos. Vienas žymiausių pasaulio trombono profesorius, švedas Jonas Bylund „Trakų fanfarinėje savaitėje“ dalyvaus ne tik kaip mokytojas, bet ir kaip festivalio metu koncertuosiančio „Stockholm Chamber Brass“ narys. Tūbos klasėje – jaunų ir perspektyvių mokytojų duetas: kylanti žvaigždė švedas Sami Al Fakir ir jau žinomas lietuvis Laimonas Masevičius.

Simboliška, jog šių metų jubiliejiniame projekte dalyvaus ir visi penki pirmosios „Trakų fanfarinės savaitės“ mokytojai: orkestro dirigentas Bert Langeler iš Nyderlandų, eufonininkas iš Didžiosios Britanijos Steven Mead, šiuo metu Suomijoje gyvenantis ir dirbantis lietuvių trimitininkas Tomas Gricius, solo su orkestru Tado Šileikos „Koncertinę pjesę“ atliksiantis trombonininkas Marius Balčytis ir festivalį savo koncertu pradėsiantis džiazo saksofonininkas ir kompozitorius Liudas Mockūnas.

Kaip kasmet visą savaitę vyks meistriškumo pamokos, tarptautinio orkestro repeticijos, kvalifikacijos tobulinimo kursai kultūros ir švietimo darbuotojams bei muzikos festivalis, kuris dovanos net dvylika nemokamų koncertų!

Liepos 28 d., pirmadienį, festivalį pradės žymūs Lietuvos menininkai – pianistas Petras Geniušas ir saksofonininkas L. Mockūnas su projektu „Jūra miške“, kurio inspiracijos šaltiniu tapo Mikalojaus Konstantino Čiurlionio kūryba. Pasivaikščiojimai po įvairių stilių muzikos labirintus skambės verslo ir laisvalaikio centre „Trakų Galvė“.

Antradienį toje pačioje erdvėje įvyks ir antrasis festivalio koncertas, kuriame dalyvaus valtornininkas Jukka Harju, trimitininkas Tomas Gricius ir fortepijonu jiems pritarsianti Dovilė Bagdonaitė.

Trečiadienį eufonijų ir fortepijono muzikos garsai užlies Užutrakio dvaro sodybos Baltąją salę. Turėsime galimybę išgirsti nuolat įvairiais muzikiniais užmojais stebinantį eufonininką Steven Mead. Kartu su juo programoje dalyvaus eufonininkė Misa Mead ir pianistė Asta Kvasytė. Tą patį vakarą gruzinų restorane „Pirosmani“ įvyks eufonijų ir tūbų vakaras su Laimonu Masevičiumi ir jo studentais.

Ketvirtadienį po Trakų Švč. M. Marijos Apsilankymo bažnyčios skliautais aidės vieno geriausių pasaulyje pučiamųjų ansamblio „Stockholm Chamber Brass“ garsai. Vakarinę džiazo programą restorane „Pirosmani“ atliks Amsterdamo konservatorijos, garsėjančios pasaulyje didelio meistriškumo muzikantų rengimo lygiu, studentų ansamblis „Morganfreeman“.

Geriausias ir didžiausias Lietuvoje Kybartų pučiamųjų instrumentų orkestras (dirigentas Donatas Ziegoraitis), kitais metais minėsiantis savo 55-erių metų jubiliejų, dalyvavo 2003 metais įvykusiame festivalyje „Mes sveikinam Trakus“ ir šiemet po ilgos pertraukos atvyksta į Trakus. Savo koncertinę programą kolektyvas atliks penktadienį apžvalgos aikštelėje prie „Apvalaus stalo klubo“. Klausytojus persikelti į restoraną pakvies energija ir muzikiniu entuziazmu trykštančių jaunuolių džiazo kolektyvas „Made In 234“. Vienas jo narių – būgnininkas Jonas Filmanavičius, „Trakų fanfarinėje savaitėje“ pradėjęs žengti pirmuosius muzikinius žingsnius ir sparčiai einantis muzikos tobulėjimo keliu.

Kaip jau tapo įprasta, savaitgalis skiriamas meistriškumo mokyklos mokinių ir mokytojų pasirodymams. Šeštadienį Trakų meno mokykloje įvyks solistų koncertas, o gruzinų restorane „Pirosmani“ – profesoriaus Max Sommerhalder ir „Trakų fanfarinės savaitės“ ansamblių vakaras.

Sekmadienį Trakų kultūros rūmuose per savaitę paruoštą programą atliks tarptautinės vasaros meistriškumo mokyklos „Trakų fanfarinė savaitė“ orkestras (dirigentas Bert Langeler) ir meistriškumo mokyklos mokytojai. Projekto baigiamasis, mokinių ir mokytojų džiazo vakaras – gruzinų restorane „Pirosmani“.

Daugiau informacijos apie projektą ir koncertus: www.fanfareweek.lt

KOMENTARAS

(vardas) rezultatas?


 

Apie mus | Kontaktai | Autorinės teisės | Partneriams
All rights reserved © 2002 - 2024 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2024 1st-studio.com

 
Total Timed::0.18747497sec.