Baigėsi Chaimo Frenkelio vilos vasaros festivalis

2014 m. rugpjūčio 29 d. Šiaulių „Aušros“ muziejaus Chaimo Frenkelio vilos parke (Vilniaus g. 74, Šiauliai) skambėjo XI tarptautinio Chaimo Frenkelio vilos vasaros festivalio uždarymo koncertas „Gyvenimas scenoje – širdis Afrikoje“. Atlikėjai: Njabulo Madlala (baritonas, Didžioji Britanija / Pietų Afrikos Respublika), Martynas Levickis (akordeonas), Andrius Murencevas (gitara), Darius Rudis (mušamieji), Paulius Zdanavičius (klavišiniai).

Renginyje dalyvavo ir žodį susirinkusiesiems tarė „Aušros“ muziejaus direktoriaus pavaduotoja Virginija Šiukščienė, festivalio meno vadovas, Lietuvos nacionalinės premijos laureatas, dirigentas Robertas Šervenikas, Šiaulių miesto meras Justinas Sartauskas, savo vardo labdaros ir paramos fondo įkūrėjas Arvydas Mockus.

Į paskutinįjį festivalio koncertą po atviru dangumi susirinko gausiausias būrys klausytojų, kurių neišgąsdino net žvarbokas rudeniškas oras. Organizatoriai džiaugiasi, kad festivalio uždaryme dalyvavo net 800 klausytojų, o bendras šių metų festivalio lankytojų skaičius tikrai pateisino lūkesčius. Šešiuose koncertuose apsilankė daugiau kaip 3 tūkst. meno mylėtojų, kuriems buvo pristatyta įsimintina muzikinė kelionė po klasikos ir džiazo pasaulį, ekstremalūs muzikiniai nuotykiai, pripildyti egzotiškų pietietiškų ritmų ir afrikietiškų akcentų. Festivalyje žiūrovai išvydo ir šiuolaikinio scenos meno pasirodymus, įmantrias tango kombinacijas, elegantiškus, jautrius ir netikėtus literatūrinius spektaklius. „Drąsiai galima teigti, kad mūsų organizuojamas festivalis per kelerius metus užaugo ir sustiprėjo, jau esame žinomi ne tik savo mieste, sulaukiame lankytojų iš Kauno, Klaipėdos, Mažeikių, kitų miestų. Vis augantis festivalio gerbėjų skaičius, sausakimšos koncertinės erdvės įrodo, kad muziejaus pastangos pasiteisino ir judama teisinga linkme“, – teigia festivalio koordinatorė, Šiaulių „Aušros“ muziejaus Ryšių su visuomene skyriaus vedėja Deimantė Bačiulė.

Šiemet kartu su festivaliu Chaimo Frenkelio viloje atidaryta paroda iš Šiaulių „Aušros“ muziejaus rinkinių „Europos miestai XVIII–XIX a. graviūrose“. Parodoje pristatomi išskirtiniai ir vertingiausi grafikos kūriniai, dauguma kurių eksponuojami pirmą kartą. Porą mėnesių veikiančią parodą jau išvydo daugiau kaip 6 tūkst. lankytojų.

Festivalio uždarymo koncertas „Gyvenimas scenoje – širdis Afrikoje“ – ypatinga organizatorių dovana klausytojams. Susirinkusieji turėjo progą išgirsti nepaprasto grožio, „kreminiu“ tembru apdovanotą bei aktoriniu meistriškumu žavintį baritoną Njabulo Madlalą. Iš dulkėtų Durbano (miestas rytinėje Pietų Afrikos Respublikos dalyje) priemiesčio gatvelių į prestižines pasaulio scenas – tai dainininko gyvenimo kelionė, kuri atsispindi daugelyje jo koncertinių programų. Į pagalbą pasikvietęs muzikinių eksperimentų nevengiantį akordeonistą Martyną Levickį ir puikius Lietuvos instrumentalistus, dainininkas palepino uždegančiais pietietiškais ritmais ir net egzotišku tik Zulu ir Xhosa genčių vartojamu click dialektu.

Pagrindinės festivalio rėmėjos: LR kultūros ministerija, Šiaulių miesto savivaldybė. Pagrindinė informacinė rėmėja – „Šiauliai plius“ žiniasklaidos grupė: Šiaulių regiono televizija „Splius“, savaitraštis „Šiauliai plius“, naujienų portalas „Etaplius“. Informaciniai rėmėjai: UAB „Media traffic“, dienraštis „Šiaulių kraštas“, UAB „Saulės radijas“, UAB „Šiaulių apskrities televizija“, VšĮ „Šiaulių turizmo informacijos centras“. Rėmėjai: „BTA Insurance Company“ SE filialas Lietuvoje , AB „Lietuvos dujos“, UAB „Sabalin“, Arvydo Mockaus labdaros ir paramos fondas, AB spaustuvė „Titnagas“. Draugai: VšĮ „Kristupo festivalis“, Gėlių ir dovanų salonas „Dabija“, Chaimo Frenkelio vilos restoranas, UAB „Gubernija“, UAB „Gorila reklama“, Šiaulių kultūros centras, Šiaulių miesto koncertinė įstaiga „Saulė“.

Informaciją teikia Šiaulių „Aušros“ muziejaus Ryšių su visuomene skyriaus vedėja Deimantė Bačiulė, tel. +370 41 43 36 80.

KOMENTARAS

(vardas) rezultatas?


 

Apie mus | Kontaktai | Autorinės teisės | Partneriams
All rights reserved © 2002 - 2023 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2023 1st-studio.com

 
Total Timed::0.13473701sec.