Salapjūtė Kauno marių regioniniame parke

Vasara baigėsi, prasidėjo darbymetis. Kuršių nerijos nacionaliniame parke vyksta pušiarovis, o Kauno mariose – salapjūtė. Kviečiame prisijungti prie gamtotvarkos darbų įgyvendinimo vienoje iš gražiausių ir paslaptingiausių Kauno marių regioninio parko vietų, kuri paprastai pasiekiama tik plunksnuotiems dvikojams. Paukščių salos laukia rankoves pasiraitojusių „Robinzonų“.

Kas? Arlaviškių ornitologinio draustinio tvarkymo talka.

Kada? Rugsėjo 8-12 dienomis. Talkos dalyviai bus plukdomi į Paukščių salą 8.30 val., atgal – 15 val. Dėmesio: jei jau nutarsite plaukti, atminkite, kad grįžti „lydekai paliepus, man panorėjus“ (t.y. bet kada, nebent bus rimta priežastis) nebus galimybės.

Kur? Renkamės Duobakalnio stovyklavietėje, Kauno marių pakrantėje, ties Paukščių salomis. Nuoroda žemėlapyje: http://www.maps.lt/map/?lang=lt#obj=514115;6075876;Pa%C5%BEym%C4%97tas%20ta%C5%A1kas;&xy=514475,6075646&z=10000&lrs=orthophoto,stops,zebra

Nuo Arlaviškių pėsčiomis iki susitikimo vietos galima ateiti Kadagių slėnio ir Draugelių gatvėmis.

Kaip? Salos tvarkymas vyks visą savaitę, savanoriai gali prisijungti bet kurią dieną nuo ryto (kuomet bus plukdomi dalyviai). Prašome apie dalyvavimą pranešti iš anksto (bent prieš dieną), kadangi turime numatyti plukdymų apimtis. Prie talkos galite prisijungti pavieniui arba dalyvauti grupėmis (pvz. tai puiki, o tuo pačiu ir naudinga, atrakcija kolektyvo vienijimui). Kuo daugiau rankų – tuo mažiau krūmų J

Ką atsinešti? Būtina turėti tinkamą, patogią, oro sąlygas atitinkančią aprangą. Būtų puiku, jei pasirūpintumėte įrankiais, darbo pirštinėmis. Kadangi iš salos nebus galimybės ištrūkti anksčiau numatyto laiko (15 val.) – pasirūpinkite maistu ir gėrimais.

Kokia nauda gamtai? Kauno marių regioninio parko Arlaviškių ornitologinis draustinis, apimantis Paukščių salas, yra tikras rojus paukščiams. Šio draustinio paskirtis - išsaugoti Lietuvos raudonojoje knygoje įrašytų rūšių paukščius: didžiuosius baublius, plovines ir ilgasnapes višteles, švygždas ir kitų saugotinų rūšių paukščius (didžiąsias ir mažąsias krakšles, nendrinukes, laukius, kragus, nendrines linges ir įvairių rūšių antis). Užtvenkus Nemuną, Paukščių salos ilgą laiką buvo apaugusios tik žoline augmenija, todėl čia veisėsi daug įvairių vandens paukščių rūšių, tarp jų ir į Lietuvos raudonąją knygą įrašytos mažosios žuvėdros, pilkosios ir šaukštasnapės antys, įvairūs tilvikai, buvo įsikūrusi didžiulė rudagalvių kirų kolonija. Nuo 2007 salos pradėtos šienauti, iškirsti medžiai ir krūmai, praktikuojama ganiava, taip sukuriant sąlygas retiems, ypač tilvikiniams, paukščiams veistis. Šįmet, negavus lėšų salos tvarkymo darbams, direkcija savo jėgomis inicijuoja gamtotvarkos darbų įgyvendinimą, kadangi kelerių metų pastangos sukurti tinkamą buveinę, neiškirtus atžalų, krūmų ir kitos augmenijos, išeitų perniek. Sala yra pakankamai didelė, dėl to papildomos rankos mums tikrai praverstų.

Kokia nauda tau?

· Turėsi progą apsilankyti ten, kur retas mirtingasis gali įkelti koją ir pasigrožėti unikaliu Kauno marių kraštovaizdžiu.

· Darbas žmogų puošia, o fizinis, ir dar gryname ore, - stiprina emocinę būseną ir raumenis, tad galėsi drąsiai sustabdyti sporto klubo abonementą, jei ne savaitei, tai bent dienai.

· Išbandysi save ir pabėgsi nuo kasdienybės.

Jei nė vienas punktas tavęs nemotyvuoja, tuomet tau tiesiog būtina sudalyvauti šioje talkoje.

Nepraleisk progos bent vieną dieną pabūti „Robinzonu“, apsilankyti Paukščių salose ir aktyviai bei prasmingai praleisti laiką.

Registracija ir informacija tel. +37060797835 (Rimvydas) arba el.paštu: [email protected]

KOMENTARAS

(vardas) rezultatas?


 

Apie mus | Kontaktai | Autorinės teisės | Partneriams
All rights reserved © 2002 - 2024 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2024 1st-studio.com

 
Total Timed::0.3552711sec.