Poezijos ir devynstygių kanklių kompozicijos Klaipėdos etnokultūros centre

Artėjant Vėlinėms, spalio 30 d., ketvirtadienį, 18.00 val. kviečiame į Klaipėdos etnokultūros centrą, kur šį vakarą Jus sušildys devynstygių kanklių kompozicijos, poezija, kurias atliks, Klaipėdoje debiutuosianti, kanklininkė Žemyna Trinkūnaitė.

„Man patinka ta priešybių dermė – mažutis, neišvaizdus instrumentas ir toks turtingas skambėjimas. Viską gyvenime galima pasiekti nesikarščiuojant – žingsnis po žingsnio, kaip ir mažųjų kanklyčių styga prie stygos ir muzika išskleidžia savo sparnus. Patys pilkiausi paukšteliai virpina sielą gražiausiomis giesmėmis” – taip poetiškai ir jautriai apie devynstyges kankles kalba autorinio vakaro atlikėja Žemyna Trinkūnaitė. Žemyna – profesionali kanklininkė muzikuojanti nuo mažens jau keletą dešimtmečių. Muzikos mokykloje pradėjusi groti koncertinėmis kanklėmis muzikantei jos nebuvo artimos, todėl dainavimas folkloro ansamblyje ir prisilietimas prie pirmųjų devynstygių kanklių buvo pradžia kanklių skambesio kompozicijoms. Kankles įprastai išgirsime pritariant dainų atlikėjams, tačiau užsispyrusios kanklininkės noras buvo parodyti kaip šis instrumentas gali skambėti vienas ir kaip galima su juo išgauti muzikinį gylį, savarankišką ir nepriklausomą muzikinį paveikslą. Kanklių skleidžiami garsai pritraukia ir sudomina vis daugiau klausytojų, o 2013 m. buvo išleista Žemynos Trinkūnaitės kompaktinė plokštelė „Devynstygės kanklės – 17 kompozicijų“.

Kviečiame praleisti šį vakarą Klaipėdos etnokultūros centre, kur išgirsite dar negirdėtą poeziją ir kanklių skambesį.

Tai dar vienas projekto „ETNOREIDAS“, dalinai finansuojamo Lietuvos kultūros tarybos, renginys.

KOMENTARAS

(vardas) rezultatas?


 
Poilsiavimo ir kelionių pasiūlymai:
Poilsiavimo ir kelionių pasiūlymai 24.05.2024 - 30.05.2024 Towards a well - balanced body and mind! Via Vitalité
Four star weight correction and wellness centre in Latvia. We offer several programmes “Basic”, “Extra” and “Relax”. Book now +371 20 605 553 | Žiūrėti daugiau
145 EUR

Apie mus | Kontaktai | Autorinės teisės | Partneriams
All rights reserved © 2002 - 2024 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2024 1st-studio.com

 
Total Timed::1.79525709sec.