Elitinis Latvijos choras Klaipėdoje

Lapkričio 21 d. 18 val. Menų fakulteto salėje (Donelaičio g. 4) klaipėdiečiai ir miesto svečiai kviečiami nepraleisti retos galimybės išgirsti prestižinį jaunimo chorą „Kamēr“ iš Rygos. Latvijos Nepriklausomybės dienos minėjimui skirtame koncerte skambės naujausia, ypatingo publikos susidomėjumo sulaukusi programa „Gintaro dainos“, tarptautiniuose renginiuose žinoma anglišku pavadinimu „Amber songs“.Programą sudaro kruopščiai atrinktos gilaus turinio ir įvairiapusės muzikinės raiškos latvių liaudies dainos, kurias specialiai šiam chorui anranžavo įvairių tautų kompozitoriai. Be lietuvio V. Miškinio ir latvių E. Skukės ir P. Plakidžio, šiame projekte dalyvavo kompozitoriai iš Švedijos, JAV, Ispanijos, Vokietijos, Estijos, Izreaelio, Rusijos ir kitų šalių. Tokio bendradarbiavimo rezultatas yra tikra staigmena muzikams ir klausytojams.Liaudies daina savo muzikiniu paprastumu yra universali kūrybinė medžiaga, kurią gali interpretuoti bet kurios kultūros atstovai, papildydami savo individualia stilistika ir „perskaitydami“ savo nacionaliniu suvokimu, tuo pat metu ji nepraranda savo latviškumo, o neretai jį netgi išryškina.

Choras „Kamēr“ yra jaunų žmonių sambūris, keliantis aukščiausius reikalavimus ne tik savo vokalui ir muzikalumui, bet ir artistiškumui, nuoširdžiai išgyvenantis įkvėpimo akimirkas ir dainavimo malonumą. Tuo jis užburia klausytojus ir reikliausias konkursų komisijas. Jis tapo Europos Grand Prixkonkurso nugalėtoju Goricijoje (Italija), 2006 m. iškovojo tris čempionų vardus ir aukso medalius pasaulinėje chorų olimpiadoje Kinijoje, jo pasiekimų kraityje kelios dešimtys kitų prestižinių festivalių diplomų ir apdovanojimų.

Choro pavadinimas latviškai „Kamēr“ reiškia „Kol“. Taigi jo dalyviai džiaugiasi laime drauge dainuoti (kaip, beje, dainavimo malonumu mėgaujasi visa latvių tauta), kol yra jauni ir kupini jėgų, kartu šis vardas yra užuomina į žanrą „kamerinis“. Koncertui diriguoja jaunas dirigentas Janis Liepinis (Jānis Liapiņš), kurio rankos mostai pelnė chorui tarptautinį pripažinimą.

Organizatoriai: Latvijos respublikos ambasada, Klaipėdos etnokultūros centras, Klaipėdos universitetas.

Koncertas nemokamas.

KOMENTARAS

(vardas) rezultatas?


 

Apie mus | Kontaktai | Autorinės teisės | Partneriams
All rights reserved © 2002 - 2021 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2021 1st-studio.com

 
Total Timed::0.13709283sec.