Kraštotyros muziejus siekia geriausios edukacinės programos titulo

Lapkričio 21-23 Vilniuje, parodų ir kongresų centre „Litexpo“, vyks IV mokyklų įrangos, mokymo priemonių ir technologijų paroda. Čia dalyvaujanti Lietuvos muziejų asociacija pakvies į nuotaikingą ir kūrybingą, rimtą ir žaismingą MuMo (muziejus mokyklai) – muziejų edukacinę salą.

         Lapkričio 21 d. MuMo vyksiančioje Idėjų mugėje bus pristatomi geriausi Lietuvos muziejų edukaciniai užsiėmimai. Trys geriausius užsiėmimus sukūrę muziejai bus apdovanoti žalvarine „Bitės“ figūrėle. Idėjų mugė pristatys visą edukacinių užsiėmimų formų įvairovę – nuo Mažosios Lietuvos istorijos muziejaus legendinės klaipėdietiškos virtuvės iki Panevėžio kraštotyros muziejaus pasaulio vabzdžių kolekcijos ir jų edukacijos.

           Panevėžiečiai Idėjų mugėje dalyvauja jau ne pirmą kartą. Šiemet jis varžosi dėl geriausios edukacinės programos titulo ir geriausio edukatoriaus vardo. Pristatoma edukacinė programa „Drugelio kelionė po pasaulį“ yra išskirtinė: jos akcentas – muziejuje saugoma V. Straševičiaus (1885–1968) surinkta kolekcija, kurioje net 6500 eksponatų ir 1290 rūšių. Šis rinkinys – viena didžiausių ir įspūdingiausių pasaulio drugių, vabalų ir plėviasparnių kolekcijų Lietuvoje, o joje eksponuojamos ir išnykusios, ir labai retos rūšys. Programa skirta ikimokyklinio ugdymo įstaigų vaikams ir pradinių klasių mokiniams. Jie supažindinami ir su drugių biologija (fizine struktūra, gyvenimo sąlygomis ir ypatumais, migracija), ir su pačiais įdomiausiais drugiais. Mokymo(si) priemonės - mikroskopas, specialus stalas su didinamaisiais stiklais, sinchronizuota paros apšvietimo ir gamtos paros garsų simuliacija. Programos metu mažiausieji mokosi piešti drugelį, gavę korteles dėlioja drugelio gyvenimo ciklą. Pradinių klasių mokiniai lanksto drugelį ir iš gamtinių medžiagų gamina vabzdį. Edukacinės programos „Drugelio kelionė po pasaulį“ tikslas – vykdyti gamtamokslinį švietimą, tačiau spalvingi, įvairių formų ir dydžių drugiai yra ir puikus vaikų estetinio lavinimo objektas, padedantis atskleisti tikrąjį gamtos grožį ir skatinantis jį saugoti ir mylėti.

 

KOMENTARAS

(vardas) rezultatas?


 

Apie mus | Kontaktai | Autorinės teisės | Partneriams
All rights reserved © 2002 - 2021 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2021 1st-studio.com

 
Total Timed::0.18316793sec.