Seminaras "Laiko tiltu į Mažąją Lietuvą", skirtas Tilžės aktui paminėti

Mažosios Lietuvos istorijos ir kultūros mylėtojai jau numynė taką iki Klaipėdos etnokultūros centro, kur kasmet žvarbią lapkričio pabaigos popietę klauso mokslininkų ir kraštotyrininkų pranešimų apie žymias Mažosios Lietuvos asmenybes, svarbius istorijos įvykius, lietuvininkų ir kitų etninių grupių tradicijas ir gyvenseną, kalbas ir tarmes, apie paveldo architektūrą ir jos reikšmę mūsų kartai, apie gamtos savitumą ir aplinkos poveikį šio krašto gyventojams. Seminaro rengėjai Lietuvininkų bendrija „Mažoji Lietuva“ ir Klaipėdos miesto savivaldybės etnokultūros centras ne tik ieško naujų pranešėjų, bet ir aktualizuoja temas, kurios atspindėtų bendruomenės poreikius. Pranešėjai savo ruožtu stengiasi pasidalinti naujausiais tyrinėjimais, pajausti „visuomenės pulsą“, paskatinti bendruomenę diskusijai, pilietiškam požiūriui į paveldo, gamtosaugos, dvasinių ir materialinių vertybių puoselėjimą.

Šiemet seminare dalyvaus KU mokslininkai Marijus Šidlauskas, Lina Petrošienė, Sergejus Oleninas, farologas („švyturių žinovas“) Aidas Jurkštas ir viešnia iš Vydūno klubo Rima Palijanskaitė. Jie dalinsis savo įžvalgomis tyrinėjimų rezultatais apie Kristijono Donelaičio tekstų vertę mūsų visuomenei, apie Vydūno bendražygę Martą Raišukytę, apie Liudviko Rėzos liaudies dainų sąsajas su kitų kultūrų muzikine tradicija, išgirsime apie mūsų švyturio istoriją ir turėsime galimybės įsigyti pristatomą bukletą apie Klaipėdos krašto švyturius bei pamatyti autoriaus sukauptą pasaulio švyturių atvirukų ir piešinių kolekciją, taipogi bus pristatoma itin aktuali Baltijos jūros ekologijos tema.

Seminaro pradžia 16 val. Pranešimų trukmė 20 min. Kviečiami moksleiviai, studentai, pedagogai, kraštotyros mylėtojai ir visi, kuriems tai įdomu ir svarbu.

Programa

Marijus Šidlauskas Kristijono Donelaičio pamokos“.

Rima Palijanskaitė „Vydūno kūrybinės ir kultūrinės veiklos bendražygė Marta Raišukytė“

Lina Petrošienė Daugiakultūrės aplinkos ženklai Liudviko Rėzos palikimo liaudies dainų melodikoje“

Aidas Jurkštas Klaipėdos švyturio istorija“

Sergej Olenin „Aktualios Baltijos jūros ekologijos problemos“

Klaipėdos etnokultūros centro informacija. Tel. 8 46 310022

KOMENTARAS

(vardas) rezultatas?


 

Apie mus | Kontaktai | Autorinės teisės | Partneriams
All rights reserved © 2002 - 2021 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2021 1st-studio.com

 
Total Timed::0.12867308sec.