Teatralizuota baroko muzikos intepretacija – muzikinio teatro „Tarp natų“ programa „Affetti musicali“

Artėjant gražiausioms metų šventėms, Lietuvos muzikų sąjunga kviečia jų laukti nusiteikus itin pakiliai. Gruodžio 7 ir 20 dienomis Vilniaus ir Birštono gyventojai bei svečiai kviečiami į muzikinio teatro „Tarp natų“ spektaklį „Affetti musicali“, kuriame jų lauks kupina spalvų teatralizuota barokinės muzikos programa. Ją atliks ansamblis „Chiaroscuro“, dalyvaus šokėjos Vesta Gineitytė ir Kristina Tarasevičiūtė.

Programa „Affetti musicali“ spalvingai atskleidžia ankstyvojo bei vėlyvojo baroko italų muzikos afektus tokių kompozitorių, kaip F. Caccini, B. Strozzi, D. Castello, G. F. Händelio ir A. Vivaldi kūryboje. Platonas ir kiti filosofai tvirtina, kad muzika yra ne kas kita, kaip žodis, paskui ritmas, ir, galiausiai, skambesys, nes tik tokia seka pajėgia paliesti kito žmogaus sielą ir sukelti nepaprastą poveikį. Žaisminga ir išraiškos priemonėmis kontrastinga programa yra atliekama istoriniais barokiniais instrumentais: nostalgiškąja išilgine fleita, žėrinčiu ir spalvingu barokiniu vokalu, įvairią dinamiką ir užgavimo jautrumą atskleidžiančiu klavesinu.

Visas šias skambesio spalvas klausytojams tapys ansamblis „Chiaroscuro“: barokinio vokalo grožį atskleisianti Rūta Vosyliūtė, išilginės fleitos garsais užbursianti Ieva Baublytė ir klavesino skambesio subtilybes atversiantis Vilimas Norkūnas. Neatsitiktinai ansamblis pavadintas „Chiaroscuro“ – tai italų kalbos žodis, apibūdinantis dailės mene paplitusį šviesotamsos efektą, kuris puikiai tinka nusakyti ir baroko muzikai būdingus skambesio kontrastus. Dar daugiau dinamikos ir teatrališkumo programai suteiks šokėjos Vesta Gineitytė ir Kristina Tarasevičiūtė.

Programos režisierė Marija Simona Šimulynaitė, scenografijos, kostiumų ir grimo dailininkės Simona Finkelšteinaitė, Julija Charsika, Paulina Nešukaitytė ir Vita Eidimtaitė. Programos meno vadovė Audronė Žigaitytė-Nekrošienė.

 

Muzikinio teatro „Tarp natų“ programa „Affetti musicali“ vyks:

Gruodžio 7 d., sekmadienį, 16 val. Vilniaus rotušėje Gruodžio 20 d., šeštadienį, 19 val. Birštono kultūros centre Bilietus platina bilietai.lt

KOMENTARAS

(vardas) rezultatas?


 

Apie mus | Kontaktai | Autorinės teisės | Partneriams
All rights reserved © 2002 - 2021 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2021 1st-studio.com

 
Total Timed::0.4516108sec.