Aleksandras Vasiljevas pristatė jau antrą parodą šiauliuose

2014 m. gruodžio 4 d. Šiaulių „Aušros“ muziejaus Chaimo Frenkelio viloje (Vilniaus g. 74, Šiauliai) mados istorikas Aleksandras Vasiljevas (Paryžius–Maskva–Vilnius) visuomenei pristatė parodą „Karalienės Viktorijos laikų mada (1837–1901)“ iš asmeninės kolekcijos.

Paroda veiks iki 2015 m. kovo 25 d.

Žinomas mados istorikas, teatro dailininkas, kolekcininkas A. Vasiljevas vieną dieną savo įtemptoje darbotvarkėje paskyrė Šiauliams ir atvyko čia pristatyti jau antrą parodą. Lygiai prieš metus Chaimo Frenkelio viloje buvo eksponuota pirmoji paroda iš A. Vasiljevo kolekcijos. „Secesijos mada“ sulaukė ypatingo lankytojų dėmesio, o pats kolekcininkas liko maloniai nustebintas puikiai jo parodų eksponavimui tinkančiomis vilos erdvėmis. Po šio sėkmingo starto tarp A. Vasiljevo ir „Aušros“ muziejaus užsimezgė gražus bendradarbiavimas, leidžiantis šiauliečiams pristatyti ir antrąją parodą „Karalienės Viktorijos laikų mada (1837–1901)“ Numatoma, kad kitų metų pavasarį mados istorijos mylėtojai Chaimo Frenkelio viloje išvys ir trečiąją parodą iš A. Vasiljevo kolekcijos. Nuo 2015 m. balandžio 7 d. bus pristatoma paroda „Art deco mada“.

Chaimo Frenkelio viloje susirinkusį gausų būrį žiniasklaidos atstovų ir mados mėgėjų A. Vasiljevas maloniai nustebino improvizuota spaudos konferencija-ekskursija po viloje pristatomą parodą „Karalienės Viktorijos laikų mada (1837–1901)“ iš asmeninės kolekcijos. Susirinkusiesiems su užsidegimu pasakodamas apie eksponuojamas sukneles, aksesuarus, jų istorijas ir subtilybes, kolekcininkas negailėjo gražių žodžių ir Chaimo Frenkelio vilos erdvėms, kuriose, anot A. Vasiljevo, jo paroda puikiai dera ir atsiskleidžia: „Čia pristatoma išskirtinės sudėties paroda, kai kurios suknelės ir aksesuarai eksponuojami pirmą kartą, tad šiauliečiai turi unikalią progą šiuos eksponatus pamatyti pirmieji pasaulyje.“ Pristatydamas parodą, A. Vasiljevas pabrėžė, kad čia eksponuojami vienetiniai modeliai ir pamatyti juos vienoje vietoje – išskirtinė proga.

Beveik dvi savaites A. Vasiljevo asistentės Tatjana Golubeva ir Raisa Markova kartu su „Aušros“ muziejaus specialistėmis dirbo prie parodos eksponavimo, kruopščiai atrinkinėjo modelius, derino prie jų aksesuarus, kūrė vientisą atmosferą. Jų darbo rezultatą – parodą – A. Vasiljevas įvertino puikiai.

Visi, dar nespėję apsilankyti parodoje, A. Vasiljevo raginami ateiti ir pamatyti itin retus karalienės Viktorijos valdymo laikotarpio (1837–1901) moterų kostiumus. Parodoje pristatomi kostiumai nuo romantizmo epochos iki moderno ir daugiau nei 100 aksesuarų – vėduoklių, skėčių, skrybėlių, papuošalų, rankinių, liemenių, korsetų, lornetų ir dar daug kitų, dabar jau užmirštų, drabužių priedų. Tai garsių mados namų, tokių kaip Paryžiuje 1857 m. įkurtų Worth, arba Doucet ir Paquin aukštosios mados (Haute Couture) gaminių. Eksponuojamos XIX a. 6–7 dešimtmečių vakarinės suknelės, krinolinai iš taftos ir pasivaikščiojimams skirtos suknelės su turniūrais, dėvėtos XIX a. 7–8 dešimtmečiais.

Iliustratyvų foną parodai suteikia padidintos antikvarinės 1855–1900 m. nuotraukos iš privačių A. Vasiljevo rinkinių, akvarele ir aliejiniais dažais nutapyti paveikslai, XIX a. antrosios pusės prancūzų portretai, puikiai atspindintys to laiko mados tendencijas.

Prieš atkeliaujant į Šiaulius, ši paroda buvo pristatyta Paryžiuje, Londone, Briuselyje, Stambule, Maskvoje, Sidnėjuje, Honkonge, Tokijuje, Santjage, Rygoje, Vilniuje ir sulaukė didelio lankytojų bei žiniasklaidos susidomėjimo.

Parodos organizatoriai: Šiaulių „Aušros“ muziejaus ir VšĮ „Alexandre Vassiliev fondas“. Rėmėjas – Šiaulių Rotary klubas „Harmonija“. Pagrindinė informacinė rėmėja – „Šiauliai plius“ žiniasklaidos grupė: Šiaulių regiono televizija „Splius“, savaitraštis „Šiauliai plius“, naujienų portalas „Etaplius“. Draugai: TŪB „Printė“, UAB „Gorila“, UAB „Senoji Tilžė“, VšĮ „Šiaulių turizmo informacijos centras“, Chaimo Frenkelio vilos restoranas, Viešbutis-restoranas „Turnė“.

Informaciją teikia Šiaulių „Aušros“ muziejaus Dailės skyriaus vedėja Odeta Stripinienė, tel. (8 41) 43 96 75.

KOMENTARAS

(vardas) rezultatas?


 
Poilsiavimo ir kelionių pasiūlymai:
AIJA VĪTOLIŅA & TANGO SIN QUINTO ATTA Centre
В концерте прозвучат от популярных произведений танго до совершенно незнакомых, но | Žiūrėti daugiau

Apie mus | Kontaktai | Autorinės teisės | Partneriams
All rights reserved © 2002 - 2022 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2022 1st-studio.com

 
Total Timed::0.52930999sec.