Bažnytinio paveldo muziejuje – kūrybinis edukacinis užsiėmimas šeimoms "Šviesos šventė"

Sausio 31 d., šeštadienį, 12 val. Bažnytinio paveldo muziejus kviečia į edukacinį užsiėmimą šeimoms „Šviesos šventė“. Edukacinės popietės metu susipažinsime su muziejuje saugomu Vilniaus katedros lobynu, seniausiais tekstilės pavyzdžiais, žymiųjų Vilniaus auksakalių kūriniais. Išsiliesime nuostabią žvakę: lydysime vašką, jį spalvinsime, sodrinsime eteriniais aliejais ir ledo kubelių pagalba išgausime ažūrines formas.

Muziejus tęsia edukacinių programų ciklą „Šeima muziejuje“ ir šį kartą siūlo susipažinti su gražia liturginių metų švente – Kristaus Paaukojimu. Taip pat atrasti paslaptingą bažnytinio meno pasaulį, kurti, piešti kartu su vaikais.

Vasario 2 d. švenčiama Kristaus Paaukojimo šventė, Lietuvoje dar vadinama Grabnyčiomis. Ką iš tiesų ši šventė reiškia? Iš kur kilęs jos pavadinimas?

Pagal Mozės įstatymą, praėjus keturiasdešimt dienų po Kristaus gimimo, Marija ir Juozapas atnešė Jėzų į Jeruzalės šventyklą paaukoti ir pašvęsti Dievui. Šventykloje juos pasitiko pranašas Simeonas, kuris atpažino ilgai lauktą Mesiją ir jį pavadino „šviesa pagonims apšviesti“. Todėl per Kristaus Paaukojimo šventę kunigas laimina žvakes, kurių šviesa simbolizuoja Kristų – pasaulio šviesą.

Šią dieną tikintieji eina į bažnyčią įsigyti šventintų žvakių arba pašventinti savo pačių pasidarytų. Tikėta, kad pašventinta žvakė saugo nuo pavojų, perkūnijos, ją uždegdavo atsitikus nelaimei ar mirties akivaizdoje. Šventės pavadinimas „Grabnyčios“ kilęs iš lenkiško žodžio „gromnice“ kuris reiškia šios šventės metu bažnyčioje pašventintas žvakes.

Daugiau informacijos: el. p. [email protected], tel. 8 5 2697800, www.bpmuziejus.lt

KOMENTARAS

(vardas) rezultatas?


 

Apie mus | Kontaktai | Autorinės teisės | Partneriams
All rights reserved © 2002 - 2021 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2021 1st-studio.com

 
Total Timed::0.94871807sec.