Startuoja kūrybinis konkursas Afrikai pažinti

Lietuvos vaikų ir jaunimo centras organizuoja vaizduojamųjų menų apie Afriką konkursą „Ubuntu – Aš esu, nes esi tu“, kurį globoja Lietuvos nacionalinė UNESCO komisija. Šiuo projektu siekiama parodyti kitokią Afriką – daugiakultūrę bei spalvingą – ir taip ugdyti pagarbą įvairovei. Konkursas vyks iki kovo 1 dienos.

Dalyvauti konkurse kviečiamos mokyklos ir neformaliojo ugdymo įstaigos bei pavieniai asmenys. Jo tema – „Marga Afrika“, kurią atskleisti dalyviai gali fotografuodami, kurdami instaliacijas, vaizdo klipus ar drabužius. Atlikimo technikų įvairovė dalyviams sudaro puikias sąlygas save išreikšti skirtingais būdais. Kiekvieną darbą vertins kompetentingas konkrečios veiklos profesionalas.

Kaip teigia projekto organizatorė Rūta Vaitiekutė: „Afrika – mažai pažįstama, todėl dažnai klaidingai suvokiama. Projektu „Ubuntu – Aš esu, nes esi tu“ norima parodyti, kad ji nėra vien skurdo ir nepriteklių žemynas. Tai – įdomi ir įvairialypė pasaulio dalis, turinti nuostabią gamtą bei magija apgaubtas tradicijas. O jos kultūrų gausa – puiki priemonė mokytis pagarbos įvairovei bei savęs kaip globalaus pasaulio gyventojo suvokimo.“ Finaliniame, konkurso laureatams skirtame renginyje, kuris vyks kovo 29 d., bus pristatomos afrikietiškos mados, skambės afrikietiški būgnai, dainos ir kalbos. Taip pat vyks maisto degustacijos, piešimas ant kūno bei kasyčių pynimo užsiėmimai. Kinomanai galės mėgautis filmų apie Afriką peržiūromis. Renginį užbaigs Viktoro Diawaros koncertas bei laureatų apdovanojimai.

Projekto „Ubuntu – Aš esu, nes esi tu“ partneriai – VšĮ „Humana People to People Baltic“, VU Orientalistikos centras, Vilniaus miesto savivaldybė, restoranas „Maghrib“, Ugdymo ir plėtotės centras.

Lietuvos vaikų ir jaunimo centras kviečia dalyvauti visus, norinčius pažinti tikrąją Afriką. Daugiau informacijos apie konkursą: http://bit.ly/lvjc-ubuntu

KOMENTARAS

(vardas) rezultatas?


 

Apie mus | Kontaktai | Autorinės teisės | Partneriams
All rights reserved © 2002 - 2021 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2021 1st-studio.com

 
Total Timed::0.24905801sec.