"Symphonia Sacra III" – kelionės po baroko muziką kulminacija

Savo 25-metį ką tik paminėjęs kamerinis choras „Aidija“kviečia praleisti popietę su įspūdingiausia baroko muzika. Šeštadienį, vasario 7 d., Bažnytinio paveldo muziejuje Vilniuje vyks dar viena paskaita-koncertas, kuri užbaigs kelionę po šią paskutinę didžiąją krikščioniško tikėjimo persmelktą epochą. Choro „Aidija“ ir senosios muzikos ansamblio „Affectus“ atliekamą barokinę muziką papildys žinios, kuriomis pasidalins dr. Jonas Vilimas.

Didžiausius šedevrus pasauliui baroko epocha padovanojo XVIII a. pirmoje pusėje ir viduryje. Daug kas sutinka, kad būtent šiuo – paskutiniuoju epochos periodu sakralinė muzika pasiekia didžiausią dieviškąjį didingumą. Kaip tik tada J. S. Bachas sukuria savo opus magnum — didžiąsias Mišias h-moll — kūrinį, kurį rašė daugiau kaip dvidešimt metų, nesitikėdamas už tai gauti nė skatiko. Būtent šiuo laikotarpiu ir G. F. Händelis sukuria savo garsiausias oratorijas, kurios vainikavo šio žanro raidą ir tapo didžiausiu pavyzdžiu jo ateities kūrėjams. O polifonija – baroko muzikinės kalbos šerdis – pasiekia pačias išbaigčiausias formas, perteikiančias tai, ką ne visuomet galima išreikšti žodžiais.

Vilniečiai ir miesto svečiai kviečiami patys tuo įsitikinti ir susipažinti su svarbiausiais šio istorinio laikotarpio sakralinės muzikos momentais bei garsiausių autorių — J. S. Bacho ir G. F. Händelio – kūriniais.

Paskaita-koncertas „Symphonia Sacra III“ vasario 7 d., 15 val. Bažnytinio paveldo muziejuje (Šv. Mykolo g. 9, Vilnius). Bilietų kaina – 7 EUR, senjorams ir studentams – 5 EUR. Bilietus galima įsigyti muziejaus kasose.

Dalyviai:

kamerinis choras „Aidija“, vadovas Romualdas Gražinis,

senosios muzikos ansamblis „Affectus“, vadovas Vytenis Giknius,

V. Karpovičiūtė (sopranas),

U. Dičiūnas (obojus).

Programoje:

J. S. Bach Kyrie ir Gloria iš Missa in G

J. S. Bach fragmentai iš didžiojo moteto „Jesu meine Freude“

G. F. Haendel Sonata fleitai (fleita, Basso continuo)

Dalys iš G. F. Haendelio oratorijos „Messiah“:

„And the glory of the Lord“,

„For unto us a child is born“,

„Pifa“,

„Alleluia“,

„I know that my redeemer liveth“.

KOMENTARAS

(vardas) rezultatas?


 

Apie mus | Kontaktai | Autorinės teisės | Partneriams
All rights reserved © 2002 - 2021 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2021 1st-studio.com

 
Total Timed::0.16787601sec.