Nebūtina skristi į Paryžių, Londoną ar Niujorką

Jau visai netrukus, balandžio 1-ąją, Klaipėdos koncertų salė minės įstaigos įkūrimo 10-metį. Tą dieną prasidės ir šiai sukakčiai skirtas XXXX festivalis „Klaipėdos muzikos pavasaris“.

Pats seniausias Lietuvos klasikinės muzikos festivalis, su kuriuo užaugo jau kelios klausytojų kartos, ir viena jauniausių šalies kultūros įstaigų, sėkmingai įgyvendinanti savo misiją – skleisti profesionalųjį muzikos meną. Šie du aukštosios kultūros ženklai yra vis ryškiau matomi ir girdimi šiandienos uostamiesčio muzikinio gyvenimo panoramoje. Jų dėka vis dažniau pajuntame, kad gyvename neužšąlančios kultūros uoste, į kurį atplaukia ne tik ilgiausi jūrų laineriai, bet ir atvyksta pasaulinio garso atlikėjai ir kompozitoriai. Mums nebūtina skristi į Paryžių, Londoną ar Niujorką – mes galime gyvai patirti stulbinamą jų muzikos poveikį čia, Klaipėdos koncertų salėje!

Balandžio 1 d. 18:00 val.

„Dievas ieškojo trimitininko. Jis pasirinko Sergejų Nakariakovą“. Ši įžvalga bene taikliausiai apibūdina pradedamajame „Klaipėdos muzikos pavasario“ koncerte kartu su Klaipėdos kameriniu orkestru pasirodysiančio trimito virtuozo unikalumą. Trylikos metų Sergejus buvo pavadintas „trimito Paganini“, vėliau – „trimito Caruso“. Unikalus S. Nakariakovo grojimas peržengia gryno virtuoziškumo ribas. „Dieviškojo trimito“ programa, kurią kartu su S. Nakariakovu sudarė Klaipėdos orkestro meno vadovas Mindaugas Bačkus, leis pasimėgauti tiek solisto virtuoziškumu, tiek ir orkestro profesionalumu.

Tolesni festivalio koncertai:
Balandžio 8 d. Martynas Levickis bei Lietuvos kamerinis orkestras.
Balandžio 17 d. Gabrielius Alekna, Lietuvos nacionalinis simfoninis orkestras, Valstybinio choro „Vilnius“ moterų grupė, dirigentas Christopher Lyndon-Gee.
Balandžio 18 d. Gidon Kremer bei orkestras „Kremerata Baltica“.
Balandžio 23 d. Alice Di Piazza, Geir Draugsvoll, Klaipėdos kamerinis orkestras.
Balandžio 30 d. didžioji festivalio intriga – Gustav Mahler Simfonija Nr. 2, kurią atliks Gintaro Rinkevičiaus vadovaujamas Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras. Solistai Sandra Janušaitė, Ieva Prudnikovaitė.

KOMENTARAS

(vardas) rezultatas?


 

Apie mus | Kontaktai | Autorinės teisės | Partneriams
All rights reserved © 2002 - 2023 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2023 1st-studio.com

 
Total Timed::0.15796614sec.