Ventos regioniniame parke – naujas apžvalgos bokštas

Ventos regioniniame parke ties Ventos upe iškilo naujas apžvalgos bokštas, nuo kurio atsiveria kerintis vaizdas į Ventos kraštovaizdžio draustinį, Papilės miestą, Daubiškio kaimą, Ventos upės vingius, Jurakalnio geologinę atodangą ir atragį, Papilės piliakalnius.

Šis modernios konstrukcijos apžvalgos bokštas iškilęs virš medžių viršūnių į 15 metrų aukštį. Statinio forma primena gėlės žiedą, jis pagamintas iš medžio ir metalo konstrukcijų.

Naujasis Jurakalnio apžvalgos bokštas stūkso netoliese Daubiškių kaimo. Jurakalnyje taip pat įrengtas pažintinis takas, kuris tęsiasi iki Simono Daukanto muziejaus. Netoli apžvalgos bokšto įrengta moderni automobilių stovėjimo aikštelė, kad lankytojams būtų patogu privažiuoti.

Ventos regioninio parko apžvalgos bokšto statytojai stengėsi, kad statinys kuo subtiliau įsikomponuoti į kraštovaizdį. Palypėjus laipteliais galima gėrėtis regioninio parko vertybėmis – Ventos upės vingiais, slėniais su retomis Lietuvoje natūraliomis pievomis, stačiais upės šlaitais su unikaliomis atodangomis.

Apžvalgos bokštas įrengtas įgyvendinant Europos Sąjungos struktūrinių fondų ir valstybės biudžeto lėšomis finansuojamą projektą ,,Saugomų teritorijų tvarkymas (II etapas)". Projektą inicijavo ir vykdė Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba prie Aplinkos ministerijos kartu su Ventos regioninio parko direkcija ir Akmenės rajono savivaldybės administracija.

Lietuvos nacionaliniuose ir regioniniuose parkuose ES lėšomis pastatyta trylika apžvalgos bokštų, dar trys statomi.

Ventos regioninio parko Jurakalnio apžvalgos bokšto pristatymo visuomenei renginys vyks šių metų balandžio 15 dieną 13 valandą.

KOMENTARAS

(vardas) rezultatas?


 

Apie mus | Kontaktai | Autorinės teisės | Partneriams
All rights reserved © 2002 - 2023 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2023 1st-studio.com

 
Total Timed::0.10447097sec.