Tarptautinis jaunųjų elektronikos konstruktorių konkursas Šiauliuose

2015 m. balandžio 24 d., penktadienį, 12 val. Šiaulių „Aušros“ muziejaus Chaimo Frenkelio viloje (Vilniaus g. 74, Šiauliai) vyks XXI tarptautinis jaunųjų elektronikos konstruktorių darbų konkursas, organizuojamas Šiaulių „Aušros“ muziejaus ir Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro (Vilnius). Šiais metais konkurse dalyvaus Vilniaus, Kauno, Šiaulių, ir Rygos geriausi radioelektronikos konstruktoriai.

 

Minint 120-uosius radijo išradimo metus, Chaimo Frenkelio viloje rengiamas jau tradicija tapęs XXI tarptautinis jaunųjų elektronikos konstruktorių darbų konkursas, sukviesiantis būrį jaunųjų kūrėjų iš Lietuvos ir Latvijos. Konkursui bus pristatomi originalūs, estetiški ir saugūs naudoti darbai, susiję su elektronika, ryšio sistemomis, kompiuterija, robotų technika ir kt. Visi gaminiai susirinkusiems bus pateikiami su aprašymais, pagrindiniais parametrais, nubraižytomis elektrinėmis principinėmis schemomis.

Konkurso organizatorių tikslas – paskatinti jaunąją kartą kurti, suteikiant galimybę pristatyti savo darbus bei susipažinti su kolegų kūryba. „Kiekvienais metais jaunųjų konstruktorių darbuose daugėja programinių sprendimų, vis dažniau elektronika susiejama su programiniu jos valdymu, bėgant metams tobulėja ir estetinis darbų vaizdas“, – pastebi Šiaulių universiteto Biomedicininės inžinerijos mokslinio centro jaunesnysis mokslo darbuotojas, vertinimo komisijos narys Saulius Niauronis.

Šiaulių „Aušros“ muziejus 1995 m. siekdamas pažymėti radijo išradimo 100-metį, surengė pirmąją jaunųjų elektronikų konstruktorių darbų parodą, kuri buvo skirta Šiaulių miesto moksleiviams. 1997 m. šis konkursas tapo respublikiniu, o nuo 2004 m. – tarptautiniu.

Kasmet konkurso dalyviai pateikia naujų idėjų ir formų. S. Niauronis, pats dalyvavęs ne viename jaunųjų konstruktorių konkurse, o dabar jau kurį laiką dirbantis vertinimo komisijoje, pamena, kad ankščiau jis buvo vienas pirmųjų pristatęs savo sumeistrautą programuojamą elektroninį įrenginį, o šiandien tokių darbų konkurse bene kas trečias. Jaunieji konstruktoriai suteikia vilties, kad Lietuvoje netrūks perspektyvių elektronikos, kompiuterinės technikos specialistų.

Šiemet konkurso dalyviai vėl stebins savo kūryba ir originalumu, pristatys apie 30 išskirtinių darbų: „Registratorių su GPS“, „Mažagabaritį garsiakalbį“, „Optinį tremolo“, „Elektroninį žaidimą“, „Automobilinį žemo dažnio stiprintuvą su dvipoliu maitinimu“, „Magnetinį eksperimentą“, „Energijos perdavimo bandymą“ ir kt.

Dalyviai varžosi trijose amžiaus grupėse: jaunesniųjų (iki 15 metų), vyresniųjų (15–18 metų), vyriausiųjų (18–21 metų). Darbų gynimo metu autoriai paaiškina darbo esmę ir pristatyto sukurtų prietaisų privalumus, pademonstruoja jų veikimą, atsako į klausimus. Vertindama darbus komisija atsižvelgia į prietaiso originalumą, praktinį pritaikymą, atlikimo kokybę.

Vertinimo komisijoje šiemet dalyvauja: Šiaulių universiteto (ŠU) Elektronikos katedros vedėjas prof. dr. Gintautas Daunys, ŠU Technologijų ir gamtos mokslų fakulteto dekanas dr. Nerijus Ramanauskas, ŠU Biomedicininės inžinerijos mokslinio centro mokslo darbuotojas Saulius Niauronis,  Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro (LMNŠC) neformaliojo švietimo mokytojas Valerijaus Kniševskis ir UAB „Lemona“ Šiaulių filialo vadovas Rolandas Gasickas.

Konkurso nugalėtojai tradiciškai bus apdovanoti diplomais ir prizais, už kuriuos organizatoriai dėkingi rėmėjams UAB „Elektrobalt“, UAB „Milgreta“, UAB „Jung Vilnius“, UAB „Televizijos ir ryšio sistemos“, UAB „Lemona“.

 

Informaciją apie konkursą teikia Šiaulių „Aušros“ muziejaus muziejininkas Marius Morozas tel. (8 41) 52 43 95.

KOMENTARAS

(vardas) rezultatas?


 

Apie mus | Kontaktai | Autorinės teisės | Partneriams
All rights reserved © 2002 - 2023 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2023 1st-studio.com

 
Total Timed::0.138129sec.