Paaiškėjo tarptautinio jaunųjų elektronikos konstruktorių darbų konkurso nugalėtojai

Minint 120-uosius radijo išradimo metus, Chaimo Frenkelio viloje balandžio 24 d. surengtas jau tradicija tapęs XXI tarptautinis jaunųjų elektronikos konstruktorių darbų konkursas, sukvietęs būrį jaunųjų kūrėjų iš Lietuvos ir Latvijos. Konkursui buvo pristatomi originalūs, estetiški ir saugūs naudoti darbai, susiję su elektronika, ryšio sistemomis, kompiuterija, robotų technika ir kt. Visi gaminiai susirinkusiems buvo pateikiami su aprašymais, pagrindiniais parametrais, nubraižytomis elektrinėmis principinėmis schemomis.

Šiemet konkurso dalyviai stebino savo kūryba ir originalumu, pristatė apie 30 išskirtinių darbų: „Registratorių su GPS“, „Mažagabaritį garsiakalbį“, „Optinį tremolo“, „Elektroninį žaidimą“, „Automobilinį žemo dažnio stiprintuvą su dvipoliu maitinimu“, „Magnetinį eksperimentą“, „Energijos perdavimo bandymą“ ir kt.

Pirmoje amžiaus grupėje (iki 15 metų) pirmoji vieta atiteko trylikamečiui vilniečiui Adomui Jucevičiui už sukurtą ausinių stiprintuvą. Moksleivis atstovavo Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centrui, būrelio vadovas – Valerijus Kniševskij.  Antroji vieta  už „Paprastą termenvoksą“ skirta Pijui Udriui iš Šiaulių jaunųjų technikų centro, trečioji – Juliui Barauskui iš Kauno moksleivių techninės kūrybos centro, sukūrusiam skystųjų kristalų indikatorių.

Antroje amžiaus grupėje (nuo 15 iki 18 metų) pirmoji vieta skirta robotą sukūrusiam Lukui Tamulevičiui iš Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro, vadovas – Romualdas Rančys. Antroji vieta atitekto Radviliškio rajono Šiaulėnų Marcelino Šikšnio gimnazijos mokiniui Liutaurui Miakiševui už GSM valdomą mašinėlę, trečioji –  kolonėles sukūrusiam Karoliui Juciui iš Kauno moksleivių techninės kūrybos centro.

Trečioje amžiaus grupėje (nuo 18 iki 21 metų) pirmoji vieta už automobilinį žemo dažnio stiprintuvą su dvipoliu maitinimu skirta Ernest Jevič  iš Vilniaus Aleksandro Puškino vidurinės mokyklos. Nugalėtojo fizikos mokytoja – Natalia Kiriyanova. Antroji vieta atiteko Rygos moksleivių rūmų atstovams Valters Šne ir Dmitrij Konan už magnetinius eksperimentus, trečioji –  Tomui Pečionaičiui iš Kauno moksleivių techninės kūrybos centro.

Į tarptautinį jaunųjų elektronikos konstruktorių darbų konkursą atvyko 34 moksleiviai iš Lietuvos ir Latvijos. Dalyvavo atstovai iš Rygos moksleivių rūmų, Vilniaus Aleksandro Puškino vidurinės mokyklos, Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro, Vilniaus statybininkų rengimo centro, Kauno moksleivių techninės kūrybos centro, Radviliškio rajono Šiaulėnų Marcelino Šikšnio gimnazijos ir Šiaulių jaunųjų technikų centro.

 

 

Informaciją apie konkursą teikia Šiaulių „Aušros“ muziejaus muziejininkas Marius Morozas tel. (8 41) 52 43 95.

KOMENTARAS

(vardas) rezultatas?


 

Apie mus | Kontaktai | Autorinės teisės | Partneriams
All rights reserved © 2002 - 2021 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2021 1st-studio.com

 
Total Timed::0.11432004sec.