Pasaulinė šeimos diena! „Muzikuojame šeimoje – 2015“

Gegužės 16 d., šeštadienį, 11 val. vyks kasmetinis šeimyninio muzikavimo festivalis „Muzikuojame šeimoje – 2015“, skirtas Pasaulinei šeimos dienai. Projektą rengia – Baltų kultūros ir mokslo paramos fondas. Projekto iniciatorė ir vadovė – muzikologė Gražina Dainauskienė. Festivalio globėjas – Kauno miesto savivaldybė. Renginys nemokamas. Kviečiame atvykti ir palaikyti muzikavimo šeimoje idėją!

Pirmasis festivalis Kaune įvyko 2005 m. Pradžioje buvęs tik miesto renginys, 2008 m. jis tapo respublikiniu. Per tą laiką šis renginys populiarėjo, pritraukdamas muzikuojančių šeimų ansamblius iš kitų šalies miestų. Jau keli metai aktyviai bendradarbiaujama ir su muzikuojančiomis lietuvių šeimomis užsienyje (Lenkijoje, Latvijoje, Kaliningrado srityje). 

Populiarindami šeimyninio muzikavimo idėją, organizatoriai siekia įtraukti į šią veiklą vis daugiau partnerių ir rėmėjų. Daugelį metų festivalį globoja Kauno menininkų namai. Aktyviu partneriu nuo festivalio gyvavimo pradžios buvo Miko Petrausko muzikos mokykla. Šiais metais prie festivalio vykdymo prisidėjo ir Vytauto didžiojo universiteto Menų fakultetas. Mezgami ryšiai ir su kitomis mokymo įstaigomis. 

Renginys išsiskiria ypatingu jaukumu ir bendravimo šiluma. Kadangi daugeliui dalyvių, mėgėjiškai muzikuojančių pasirodymas viešai tampa nemažu iššūkiu, kiekvienas dalyvaujantis festivalyje ansamblis paskatinamas atminimo suvenyrais ir dovanėlėmis, o geriausiai pasirodžiusiems atskirose kategorijose – įteikiami Laureatų diplomai ir rėmėjų prizai. Padėkos raštai įteikiami visiems dalyvaujantiems ansambliams, pažymint ir juos ruošusius mokytojus, pagerbiami ir renginio rėmėjai.

Šiais metais Festivalyje dalyvaus virš 20 ansamblių iš Vilniaus, Kauno, Panevėžio, Kėdainių, Ukmergės. Festivalio svečiai – Domarkų-Armonų šeimų ansamblis bei Lenkijoje lietuvių kultūrą puoselėjantis Batvinskų-Kalinauskų šeimų ansamblis iš Punsko (Lenkija). 

Kaune vykstantis festivalis „Muzikuojame šeimoje“ skatina panašių renginių aktyvumą atskiruose šalies regionuose, siekdamas tapti šeimyninio muzikavimo judėjimą vienijančiu centru. 

Festivalio programa Menininkų namuose:

11.00 val. – festivalio atidarymas.

11.15 val. – muzikuojančių ansamblių pasirodymai Kauno Menininkų namuose.

13.00 val. – festivalio svečių koncertas.

13.30 val. – laureatų paskelbimas ir festivalio uždarymas. 

Kviečiame atvykti ir palaikyti muzikavimo šeimoje idėją!

KOMENTARAS

(vardas) rezultatas?


 

Apie mus | Kontaktai | Autorinės teisės | Partneriams
All rights reserved © 2002 - 2021 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2021 1st-studio.com

 
Total Timed::0.16598678sec.