Atsikandę savarankiškų kelionių, poilsiautojai grįžta į kelionių agentūras

Pastaraisiais metais šalies turizmo rinkos dalyviai pastebi didėjančius turistų, poilsiautojų srautus, kurie į užsienį vyksta per kelionių organizatorius ir agentūras. Valstybinio turizmo departamento duomenimis,  2014 metais kelionių agentūrų ir organizatorių paslaugomis (taip vadinamaisiais organizuotais kelionių paketais) pasinaudojo 1,5 proc. daugiau užsienyje keliavusių Lietuvos turistų nei 2013-ais. Didėjančius klientų srautus į kelionių agentūras fiksuoja ir tarptautinio kelionių organizatoriaus „Tez Tour“ užsakymu atlikti tyrimai – 2014 metų pabaigoje 51 proc. respondentų poilsinę kelionę į užsienį įsigijo iš kelionių agentūros. Tuo tarpu panašiu laikotarpiu 2013-aisiais šis skaičius siekė 37 proc.

Kelionių agentūros „Baltic Tours“ kelionių pardavimo vadovas Andrius Paulionis pastebi, jog per kelionių organizatorius bei agentūras keliaujančiųjų srautai didėja ir dėl sugrįžtančių kurį laiką savarankiškai keliavusių klientų. A. Paulionis vardija priežastis, kodėl vis daugiau anksčiau savarankiškai keliavusių klientų nori, kad jų atostogomis „Nuo... Iki...“ pasirūpintų kažkas kitas ir kodėl pačių susiorganizuotos atostogos džiugina vis mažiau. Tarp dažniausiai pasitaikančių priežasčių: atsakomybė ir nuovargis metai iš metų viską organizuotis patiems, mažiau malonių netikėtumų bei spontaniškumo kelionėje, o galiausiai – net daugiau išlaidų nei keliaujant per kelionių organizatorius ir agentūras.

 

Savarankiškos kelionės išvargina. O kas blogiausia, žmogus pavargsta ir prieš kelionę, dar jai besiruošdamas, ir per ją, nes visa atsakomybė ir rūpesčiai vietoje, jau nuvykus į svajonių šalį, taip pat tenka patiems poilsiautojams. Taip atostogų kokybė suprastėja, o po jų sugrįžęs žmogus nesijaučia pailsėjęs bei darbingas.

 

Užuot kelionės išvakarėse tiesiog susikrovus lagaminą, keliaujant savarankiškai viskuo imama rūpintis dar prieš kelis mėnesius. Reikia išsirinkti tinkamiausią atostogų kryptį, užsisakyti skrydžius, viešbutį, pasirūpinti programa, galbūt – išsinuomoti automobilį ir t. t., o svarbiausia – pats keliautojas turi rasti patikimus atsakymus į aibę iškylančių klausimų.

 

„Žmogus iki kelionės turi tiek daug visko padaryti, kad nuo savo atostogų pavargsta dar į jas nė neišvykęs, nuo galvoje nuolat besisukančių organizavimo, pasirengimo darbų, o jei kas nesiseka – tai dar ir nervų, baimės suklysti ir galiausiai dėl to nukentėti finansiškai, - pasakojo A. Paulionis. – Tikrai nesakau, kad kai keliaujama per kelionių agentūrą, nebereikia nieko daryti. Reikia, bet žymiai mažiau, todėl net ir nuolat keliaujantiems savarankiškai rekomenduoju bent kartais pakeisti savo keliavimo įpročius ir pailsėti nuo to darbo, kurį galiu padaryti aš“. 

 

Nelieka atradimo jausmo. Netikėtumo, atradimo jausmas – vienas maloniausių ir žmogaus protą bene labiausiai žavinčių, emocijas gaivinančių patirčių. Dažnas būtent dėl to ir leidžiamės į keliones po svečias šalis. „Daugelis šiuos atradimus sieja būtent su savarankiškomis kelionėmis, bet iš darbo su klientais žinau, kad dažnai nutinka priešingai. Susiduriu su dviem nedžiuginusių, lūkesčių nepatenkinusių atostogų scenarijais: kuomet keliautojai arba labai ruošiasi kelionei, arba, priešingai, to nedaro ir viską palieka atsitiktinumui, savieigai, - bus kaip bus. Tai pastarieji labai dažnai sugrįžta nieko ypatinga nepamatę, nes tiesiog nežinojo, ką galima svečioje šalyje pamatyti ar nesuvokė to, ką matė, vertės, - pasakojo A. Paulionis. - O tie, kurie susidaro programą itin kruopščiai ir tampa savo pačių gidais, praranda netikėto atradimo jausmą, nes mintinai žino, ką už kokio kampo ras“.

 

Vienas iš A. Paulionio patarimų keliaujantiems savarankiškai: dažniau padėti fotoaparatą į šalį ir daugiau dėmesio skirti pojūčiams. Taip atkris bent vienas, bet nuolatinis, rūpestis.

 

Savarankiškos kelionės - brangesnės. Kelionių pardavimo vadovas juokėsi, kad jį už teiginį, jog per kelionių organizatorių ir agentūrą keliauti yra pigiau, sudraskytų bent pusė Lietuvos: „Vis dėlto savo žodžių neišsižadėsiu. Žinau ne vieną atvejį, kai keliautojai už 3 žvaigždučių viešbučius sumoka tiek, už kiek aš būčiau pasiūlęs jiems 5 žvaigždučių apgyvendinimą. Kelionių organizatoriai, agentūros turi sutartis su lėktuvų bilietų, viešbučių pardavėjais ir gauna tokias nuolaidas, kokios niekuomet nebus pasiūlytos pavieniams poilsiautojams. Ir net kai ieškoma kuo pigiau, aš galiu atrasti ir nebrangiai, ir maksimaliai komfortiškai, kad ir kur ilsėtis klientas norėtų – Kretoje ar Turkijos Bodrumo kurorte, Tailande ar Bulgarijos Burgase ar dar kur kitur“.

 

Bent kartą keliavusieji savarankiškai žino, jog užsienyje, kai niekas tavimi nepasirūpina, o pats ne kiek težinai apie šalį, netikėtų išlaidų atsiranda kone ant kiekvieno kampo: tai persėdimas tarp lėktuvų (užuot skridus tiesiogiai užsakomuoju skrydžiu) ilgesnis ir jo laukiant išleidžiama pinigų, kurių neplanavote išleisti, tai tenka nuvažiuoti iki viešbučio ir tam taip pat skiriama sumelė... O kur dar įvairiausi kurorto mokesčiai ir net, pavyzdžiui, valymo paslaugos, kurios dažniausiai į Booking.com pasiūlymus nebūna įtrauktos“, - pasakojo „Tez Tour“ Produkto skyriaus vadybininkė Edita Liumparaitė.

 

„Pastebiu, kad vis daugiau žmonių svarbu ir tai, kad kelionių organizatoriai ir agentūros taupo ne tik eurus, bet ir laiką. Užuot bandžius interneto informacijos mariose atskirti faktus nuo išsigalvojimų patiems, visus klausimus galima užduoti kelionių agentui, o taip laimėtą laiką skirti sau, savo pomėgiams ar artimiesiems“, - papildomą ekonomijos aspektą išskyrė A. Paulionis.

 

Už savarankišką keliautoją neatsako niekas. Ir galvą dėl išsiveržusio ugnikalnio ar darbuotojų streiko atšauktų lėktuvo skrydžių skauda tik bilietą nusipirkusiam žmogui. „Būdamas užsienyje jis neturi kam paskambinti ir paprašyti pagalbos. O galiausiai kažkaip sugrįžus nebus kam pasiskųsti ar reikalauti atlyginti žalą“, - vardijo A. Paulionis.

 

„Tez Tour“ atstovė išskyrė ir saugumo klausimą: „Nuo neramumų neapdrausta praktiškai jokia šalis. Jei taip nutinka, kuo skubiau siunčiame lėktuvą ir pargabename keleivius namo“. E. Liumparaitė pastebėjo, jog pasaulyje apskritai yra tokių šalių, kurių kurortuose atostogauti yra puiku, bet keliauti savarankiškai nerekomenduojama arba bent reikia žinot, kaip tai daryti: „Pavyzdžiui, važinėti per lankytinus objektus Egipte rekomenduojama tik su grupe, specialiais autobusais. Ir tokių valstybių, į kurias vykti nėra draudžiama, tačiau apie šalies specifiką žinoti reikia vien dėl saugumo, pasaulyje yra ne viena. Pavyzdžiui, ta pati musulmoniška Turkija vienokia yra pietuose, kur viskas pritaikyta turizmui, o štai šiaurinėje jos dalyje galima susidurti su žymiai griežtesnių, radikalesnių pažiūrų žmonėmis“.  

KOMENTARAS

(vardas) rezultatas?


 

Apie mus | Kontaktai | Autorinės teisės | Partneriams
All rights reserved © 2002 - 2021 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2021 1st-studio.com

 
Total Timed::0.13986897sec.