Vilniuje atidaromą šiuolaikinio čekų stiklo ir porceliano dizaino parodą "Dizaino briliantai"

Čekijos Respublikos ambasada Vilniuje, Česká centra (Čekų centrai) ir Lietuvos dailės muziejus birželio 11 d., ketvirtadienį, 17 val. kviečia į Taikomosios dailės muziejuje (Arsenalo g. 3A, Vilnius) atidaromą šiuolaikinio čekų stiklo ir porceliano dizaino parodą „Dizaino briliantai” (veiks iki rugsėjo 6 d.). Parodą atidarys Čekijos Respublikos ambasadorius Lietuvoje Bohumil Mazánek, Česká centra atstovė Lucie Jamnikova, Lietuvos dailės muziejaus direktorius Romualdas Budrys.

Dizaino briliantai – čekų stiklo ir porceliano paroda, pristatanti žinomiausius čekų stiklo ir porceliano dizainerių darbus, pabrėžiant išskirtinę jų darbų kokybę ir įvairumą, suformuotą bei įtakotą gilių nacionalinės stiklo ir porceliano mokyklos tradicijų.  Parodą inicijavo Česká centra (Čekų centrai)  – Čekijos Respublikos Užsienio reikalų ministerijos Čekijos Respublikos  kultūros sklaidos užsienyje institucija, kurios padaliniai veikia 21 pasaulio valstybėje.

Parodoje atveriama įvairių stilistikų Čekijos stiklo ir porceliano darbų panorama, kurioje šiuolaikiniai dizaino darbai įsilieja į istorinį savo pirmtakų kontekstą, o kartu toliau kuria savitą  čekų stiklo ir porceliano dizainą.

Jau nuo XIX a. Čekijos stiklo ir porceliano gamintojai dalyvaudavo tarptautinėse parodose ir pristatydavo savo gaminius, kurių dizainą patikėdavo žymiems menininkams. Ir šiandien menininkai bei dizaineriai yra neatskiriama viso kūrybos ir gamybos proceso dalis, o dėka jų drąsos nebijoti peržengti techninių galimybių ribų, čekiškas stiklas bei porcelianas ir toliau sėkmingai garsina savo šalį pasaulyje.

Parodoje pristatomi šiandienos kūrėjų stiklo ir porceliano dizaino gaminiai. Sėkmingi ir neeiliniai pastarųjų beveik šimto metų darbai tęsia tradicijas. Senesniųjų darbų fotografijos  pateiktos parodos stenduose, todėl lankytojai turi galimybę šiuolaikinius čekų stiklo ir porceliano darbus matyti čekų stiklo ir porceliano raidos kontekste, įskaitant ir atskiras gamybos technologijas.

Čekų centrai šia paroda siekia pristatyti geriausius Čekijos šiuolaikinio stiklo ir porceliano darbus. Tradicijos, o visų pirma aukšti reikalavimai stiklo ir porceliano gaminių kokybei ir toliau leidžia sėkmingai reprezentuoti Čekijos Respubliką pasaulyje“, – teigia generalinė  Čekų centrų direktorė Vilma Anýžová.

 

 

 

Parodos Dizaino briliantai kuratorius – Petr Nový, Čekijos stiklo ir porceliano muziejaus Jablonec nad Nisou mokslinės veiklos vedėjas. Parodos architektas  – viena žymiausių Čekijos studijų – „Studio Olgoj Chorchoj“. Parodoje eksponuojami šių Čekijos dizainerių darbai: František Vízner, Jiří Pelcl, Olgoj Chorchoj, Martin Žampach, Matěj Chabera, Vanda Mocová, Martin Fait, René Roubíček, Arik Levy, Rony Plesl, Zdeněk Lhotský, Jiří Laštovička, Viktor Chalepa ir  Daniel Piršč.

 

         Informacija internete – www.ldm.lt

 

          Informaciją apie parodą teikia Laura Vancevičienė (Čekijos Respublikos ambasada), mob. tel. +370 652 54273+370 652 54273, el. paštas [email protected]

KOMENTARAS

(vardas) rezultatas?


 

Apie mus | Kontaktai | Autorinės teisės | Partneriams
All rights reserved © 2002 - 2021 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2021 1st-studio.com

 
Total Timed::0.12509298sec.