Atidaromas Saugomų teritorijų Nacionalinis lankytojų centras

Liepos 17 d. atidaromas Saugomų teritorijų Nacionalinis lankytojų centras (Antakalnio g. 25, Vilnius), kur lankytojams bus pateikta informacija apie Lietuvos bei užsienio saugomas teritorijas (nacionalinius ir regioninius parkus, rezervatus, draustinius, gamtos paminklus ir kt.). Nacionalinio lankytojų centro ekspozicijos tema — „Saugomos teritorijos. Kelionė gyvenimo ratu“, atspindinti gamtos ritmą ir cikliškumą.

 

Saugomų teritorijų Nacionalinio lankytojų centro tikslas – suteikti žinių apie saugomas teritorijas, kad žmonės suprastų ką ir kodėl reikia saugoti, kodėl gamtosauga civilizuotai žmonijai darosi vis svarbesnė. Svarbu, kad lankytojai susidomėtų nacionaliniais ir regioniniais parkais, saugomomis rūšimis, kraštovaizdžio ypatumais, kad norėtų patys atrasti mūsų krašto gamtos lobius.

Saugomų teritorijų Nacionalinis lankytojų centras įsikūrė Antakalnyje, viename iš Sapiegų rūmų komplekso pastatų. Gerokai apgriuvęs pastatas, statytas XIX a. pabaigoje, buvo prikeltas naujam gyvenimui, jame įrengta įdomi ekspozicija. Visi darbai buvo vykdomi pagal projektą „Saugomų teritorijų tvarkymas“ ES struktūrinių fondų ir valstybės biudžeto lėšomis.

Ekspocija – ne tik įdomi turiniu, bet ir stebinanti vizualiais sprendimais. Įėjęs lankytojas pasijus tarsi gamtos apsuptyje: žolynai, paukščiai, žiogai aplinkui, o užvertus galvą – debesys. Gali įsivaizduoti, kad esi pievoje ar miške…

Kiekvienas svečias galės susipažinti su saugomų teritorijų sistema, sukant susiliečiančius krumpliaračius. Ne visi žino, kad Lietuvoje yra 5 nacionaliniai, 30 regioninių parkų, 3 valstybiniai gamtiniai ir 2 kultūriniai rezervatai, apie 300 draustinių, daugiau kaip 500 valstybės saugomų gamtos paveldo objektų...

Išskirtinė nacionalinių ir regioninių parkų, rezervatų vertė iliustruota ne tik vaizdais, bet ir konkrečiais daiktais. Galėsite pabuvoti kino salėje – šikšnosparnių buveinėje, išgirsti paslaptingus gamtos garsus. Lankytojams turėtų patikti laboratorinis stalas – klaustukas, kur įvairios gamtos mįslės bus paaiškintos filmuotais siužetais.

Mažuosius lankytojus sudomins Lietuvoje sukurtas interaktyvus žaidimas apie gerves ir kormoranus.  Terminaluose pateikiama informacija apie saugomų teritorijų įdomybes ir keliavimo galimybes padės atrasti ypatingas Lietuvos vietas. Kiekvienas ekspozicijos lankytojas taps aktyviu dalyviu, galinčiu liesti, klausyti, pajausti…

Nacionalinio lankytojų centro ekspozicijos originaliam interjero dizainui tikrai nebus abejingų. Jos autorė - Skirmantė Vaitkevičiūtė (UAB „Ekspozicijų sistemos“), anksčiau pelniusi „Auksinės paletės“ apdovanojimą už Neries regioninio parko lankytojų centro interjerą.

Tikimasi, kad Saugomų teritorijų Nacionalinio lankytojų centras taps vartais į Lietuvos ir kitų šalių saugomas teritorijas,  po vienu stogu bus galima rasti žinių, susijusių su vertingiausiomis teritorijomis, išsirinkti gamtos maršrutus ir keliauti po turtingą gamtos vertybėmis mūsų kraštą.

Saugomų teritorijų Nacionalinio lankytojų centro ir ekspozicijos atidarymas – liepos 17d. 14 val.

 

Kontaktinis asmuo: Diana Rakauskaitė, Viešųjų ryšių skyriaus vedėja, Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba prie Aplinkos ministerijos, Antakalnio g. 25, LT-10312, Vilnius; tel.: (5) 270 9048

KOMENTARAS

(vardas) rezultatas?


 
Poilsiavimo ir kelionių pasiūlymai:
AIJA VĪTOLIŅA & TANGO SIN QUINTO ATTA Centre
В концерте прозвучат от популярных произведений танго до совершенно незнакомых, но | Žiūrėti daugiau

Apie mus | Kontaktai | Autorinės teisės | Partneriams
All rights reserved © 2002 - 2022 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2022 1st-studio.com

 
Total Timed::0.15926504sec.