Artėjantį savaitgalį Neringoje - Senųjų amatų dienos

SENŲJŲ AMATŲ DIENOS NERINGOJE

2015 m. rugpjūčio 14-15 dienomis

Nidos uosto aikštėje

 

PROGRAMA

 

Rugpjūčio 14 d. (penktadienis)

 

13.00-13.30

Šventės atidarymas. Sveikinimo žodis renginio dalyviams.Folkloro ansamblio „Giedružė“ pasirodymas.

13.00-21.00

Senųjų amatų demonstravimas.

13.00-21.00

Medžioklės kampelis: šaudymas iš lankų, timpų, kirvių mėtymas į taikinį.*

13.30-14.30

Amato pristatymas: archajiškas gintaro apdirbimas, priešistorės dirbinių iš kaulo, rago, titnago, ir odos dirbinių gamyba.

14.30-15.00

Senojo šokio trupė Festa Cortese. Viduramžiška programa „Echo la primavera“.

15.00-15.30

Amato pristatymas:  kibirėlių iš liepos žievės ir dirbinių iš beržo tošies gamyba.

15.30-16.00

Kovų kiemelis: kuršių ir vikingų naudotų ginklų, kovos būdų pristatymas.

16.00-16.30

Amato pristatymas:  duonos kepimas ant akmenų, ruginės raugintos duonos kepimas krosnyje.

16.30-17.00

Liaudiškos muzikos kapelos „Joldija“ pasirodymas.

17.00-17.30

Amato pristatymas: senoji alaus gamyba, vėžių virimas ant akmenų.

17.30-18.00

Senojo šokio trupė Festa Cortese. Viduramžiška programa „Echo la primavera“.

18.00-18.30

Amato pristatymas:  avikailio apdirbimas, senovinis žievinis odos apdirbimas.

18.30-19.30

Kovų kiemelis: kuršių ir vikingų dvikovų įvairiais ginklais turnyras.

19.30-20.00

Amato pristatymas: senoji žvejyba, žvejybos įrankių gamyba.

20.00-20.50

Senosios muzikos ir šokio grupės „Ambera“ pasirodymas.

 

*14.00-15.00 valandomis šaudymas renginio svečiams nemokamas.

 

Rugpjūčio 15 d. (šeštadienis)

 

11.00-12.00

Amatų ir industrinės epochos motyvai Klaipėdos universiteto mokslininkų paskaitose". Archeologas Gvidas Slach renginio svečius nukels į akmens amžių, o istorikė Nijolė Strakauskaitė – į „garlaivių erą" Kuršių mariose.

11.00-21.00

Senųjų amatų demonstravimas

11.00-21.00

Medžioklės kampelis: šaudymas iš lankų, timpų, kirvių mėtymas į taikinį.*

12.00-12.30

Amato pristatymas: archajiški muzikos instrumentai, muzikavimas.

12.30-13.00

Kovų kiemelis: kuršių ir vikingų naudotų ginklų, kovos būdų pristatymas.

13.00-14.00

Amato pristatymas: žalvario ir alavo dirbinių liejimas, juvelyrika.

14.00-14.30

Senojo šokio trupė Festa Cortese. Viduramžiška programa „Echo la primavera“.

14.30-15.00

Amato pristatymas: juostų vyjimas medinėmis kaladėlėmis, siūlų verpimas ir virvelių vijimas.

15.00-15.30

Folkloro ansamblio „Aušrinė“ pasirodymas.

15.30-16.00

Amato pristatymas:gotikinė raugo keramika, buitinės keramikos žiedimas.

16.00-16.50

Senosios muzikos ir šokio grupės „Ambera“ pasirodymas.

17.00-17.30

Amato pristatymas: žolelių paruošimo paslaptys, XIX amžiaus vaistinė.

17.30-18.30

Kovų kiemelis: kuršių ir vikingų dvikovų įvairiais ginklais turnyras.

18.30-19.00

Amato pristatymas:knygrišystė, monetų kalimas, muilo gamyba.

19.00-19.30

Senojo šokio trupė Festa Cortese. Viduramžiška programa „Echo la primavera“

19.30-20.00

Amato pristatymas: luoto gamyba, nuleidimas į vandenį.

20.00-20.50

Folkloro ansamblio „Giedružė“ koncertas.

 

*14.00-15.00 valandomis šaudymas renginio svečiams nemokamas.

 

Šventėje demonstruojami amatai:

Kibirėlių iš liepos žievės gamyba

Birutė ir Petras Salatkos (Šiaulių „Aušros“ muziejus)

Vytautas Butvilas (Amatininkų klubas „Dvaro meistrai“, Vilnius)

 

Archajiškas gintaro apdirbimas

Ruslanas Aranauskas, Gintaras Markevičius (Lietuvos liaudies buities muziejus, Rumšiškės)

 

Gaminiai iš tošies

Raimonda ir Džiugas Ramanauskai (Lietuva, Mažeikiai)

 

Duonos kepimas ant akmenų

Alfreda Petrulienė (Lietuva, Panevėžys)

 

Ruginės raugintos duonos kepimas krosnyje

Edita Grigaliūnaitė, Gintaras Ruzgys (Amatininkų klubas „Dvaro meistrai“, Vilnius)

 

Juostų vijimas medinėmis kaladėlėmis

Zita Onckulė (Amatininkų klubas „Dvaro meistrai“, Vilnius)

 

Siūlų verpimas ir virvelių vijimas

Virginija Rimkutė (Amatininkų klubas „Dvaro meistrai“, Vilnius)

 

Žalvario dirbinių liejimas

Karolina Buivydaitė, Deividas Zaikovskis, Domas Burnickis

(Amatininkų klubas „Dvaro meistrai“, Vilnius)

 

 

Alavo gaminių liejimas

Ernests, Niklavs Peteris (7 m) Sviklis,

Jevgenija, Amalija Aleksandra (2 m) Svikle, (Alavo liejimo brolija, Latvija)

 

Senoji alaus gamyba, vėžių virimas ant akmenų

Erika ir Ramūnas Čižai (Lietuva, Dusetos)

 

Žolininkė

Adelė Karaliūnaitė  (Lietuva, Pasvalys)

 

Gotikinė raugo keramika

Elena Aleksejeva, Laura Sodeikaitė, Jurgita Radžiūnaitė, Viačeslav Kutyrkin

(Amatininkų klubas „Dvaro meistrai“, Vilnius)

 

Buitinės keramikos žiedimas

Vygantas Jazerskas (Lietuvos liaudies buities muziejus, Rumšiškės)

Inga Samoškienė (Lietuvos liaudies buities muziejus, Rumšiškės)

 

Juvelyrika, VIII-XII a. kuršių papuošalai

Vaida Druskytė, Gintaras Valavičius (Amatininkų klubas „Dvaro meistrai“, Vilnius)

 

Juvelyrika

Kazimieras Barišauskas (Trakų istorijos muziejus)

Ingrida Daraškevičiūtė (Lietuva, Vilnius)

 

Knygrišystė

Rimas Supranavičius, Kristina Litvinienė, Sigitas Tamulis

(Amatininkų klubas „Dvaro meistrai“, Vilnius)

 

Monetų kalykla

Nerijus Erminas, Lina Kazlauskaitė (Lietuva, Šiauliai)

 

Muilo gamyba

Sandra ir Mindaugas Makutėnai (Amatininkų klubas „Dvaro meistrai“, Vilnius)

 

XIX amžiaus vaistinė

Tauras Mekas, Rolandas Minevičius (KMU Medicinos ir farmacijos istorijos muziejus)

 

Avikailio apdirbimas, senovinis žievinis odos apdirbimas.

Virginijus ir Arūnas  Jakubauskai (Lietuvos totorių amatininkai, Širvintos)

 

Priešistorės dirbinių iš kaulo, rago, titnago ir odos gamyba

Gvidas Slach (Klaipėdos universitetas, Lietuva)

Laimonas Kupriūnas (Lietuva)

 

 

 

 

Senoji žvejyba: žvejybos įrankių, luoto gamyba

Alfreda Petrauskienė, Tereza Šakienė (Mindūnų žvejybos muziejus)

Birutė Servienė, Irena Leščinskienė (Salos etnokultūros ir informacijos centras, Rusnė)

Vilija Talačkienė, Adomas Talačka (Vilnius)

 

Archajiški muzikos instrumentai, muzikavimas

Egidijus ir Rūta Virbašiai (Lietuvos muzikos akademija)

 

Lietuvos tautodailininkų-amatininkų dirbtuvės

(bitininkai, medžio drožėjai, keramikai, pynėjai, gintaro apdirbėjai, mezgėjai, nerėjai, juvelyrai, žaislų dirbėjai ir kt.)

 

Senoviniai šokiai

Senojo šokio trupė „Festa Cortese“

Senovinio šokio grupė „Viduramžių pasiuntiniai“

 

Koncertuoja

 

Folkloro ancamblis „Giedružė“

Folkloro ansamblis  „Aušrinė“

Liaudiškos muzikos kapela „Joldija“

Senovinės muzikos grupė „Ambera“

 

 

Pramogos

 

Šaudymas iš lankų, timpų, kirvių mėtymas  (Lankininkų klubas „Strėlė“)

 

Kovos ir turnyrai

Kuršių gyvosios istorijos klubas „Pilsots“

VŠĮ „Ceklio kuršiai“

„Kauno kuopa“ ir kt.

KOMENTARAS

(vardas) rezultatas?


 

Apie mus | Kontaktai | Autorinės teisės | Partneriams
All rights reserved © 2002 - 2021 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2021 1st-studio.com

 
Total Timed::0.15566206sec.