Liepoja kviečia į didžiausią pastarojo meto skulptūros parodą

Informuojame, kad iki rugsėjo 13 dienos Liepojos muziejus, turintis didžiausią Kuržemėje (Kuržemė – Latvijos regionas) parodų salę, maloniai kviečiai apsilankyti ir nemokamai apžiūrėti Egono Peršėvico (lv. Egons Peršēvics) asmeninę parodą „мāксла“, kurią galima vadinti viena išskirtiniausių (savo dydžiu) profesionaliosios skulptūros parodų, surengtų Latvijoje per pastaruosius dešimtmečius. Ši paroda – dalis naujosios Liepojos koncertų salės „Lielais Dzintars“ rengiamo meno forumo „Atklāj savu dzintaru!“ (vert. „Atrask savo gintarą!“) programos.

Liepojos muziejaus paragintas skulptorius Egonas Peršėvicas parengė išskirtinę savo darbų parodą. „Nors eksponatų nėra labai daug, tačiau visi jie yra didelio formato. Kiekvienas jų nestokoja asociacinės ir erdvinės jėgos, todėl, manau, yra verti šios parodos,“ – mintimis dalijosi skulptorius. Ši paroda dar iki jos atidarymo sukėlė didelį ažiotažą, ją teigiamai įvertino daug profesionalių menininkų.

Rengdamas parodą skulptorius sukūrė ir naujų, dar niekur neeksponuotų darbų. Jų epicentre – daugiadimensinė (idėjiniu požiūriu) instaliacija, į kurią skulptorius sulydė visiems artimas ir gerai žinomas asociacijas, keliamas šio Latvijos pajūrio miesto: saulę, jūrą, paplūdimį, ramybę ir metalą. Muziejaus kieme lankytojai galės įvertinti laisvės tema sukurtą meno kūrinį, kuris dar iki parodos atidarymo imtas vadinti provokaciniu. Kurdamas jį parodos autorius pasitelkė Latvijos Laisvės statulos motyvą. Apsilankiusieji parodoje taip pat išvys ir pripažinimo sulaukusius Egono Peršėvico darbus, eksponuotus įvairiose parodose ir įvertintus premijomis. „Tai pirmoji mano asmeninė paroda. Stengiuosi į ją sudėti reikšmingiausius savo darbus. Galbūt todėl teminė parodos linija yra blanki ir gali kiek persodrinta“ – aiškina Egonas Peršėvicas.

Skulptoriaus mažo formato darbai buvo eksponuojami ir Lietuvoje.

Papildoma informacija:

 

Egonas Peršėvicas Latvijos Meno akademijoje 2010 m. baigė bakalauro (skulptūra), o 2013 m. magistro studijas (vadovė prof. Olga Šilova). Jaunasis skulptorius aktyviai dalyvauja parodose ir meniniuose projektuose nuo 2006-ųjų. 2008 metais Egonas Peršėvicas atstovavo Latvijai tarptautinėje skulptūros kvadrianalėje Rygoje. Paskutiniais metais jaunojo menininko darbai sulaukė ir užsienio šalių dėmesio, – jie eksponuoti Ukrainoje, Suomijoje, Lietuvoje. Nuo 2010–ųjų rudens Egonas Peršėvicas darbuojasi prie savo skulptūrinių projektų Liepojoje, o nuo 2012 metų ir dėstytojauja Liepojos meno ir dizaino mokykloje.

KOMENTARAS

(vardas) rezultatas?


 

Apie mus | Kontaktai | Autorinės teisės | Partneriams
All rights reserved © 2002 - 2021 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2021 1st-studio.com

 
Total Timed::0.15086412sec.