Aukščiausias apžvalgos bokštas – Labanoro regioniniame parke

Rugsėjo 22 d. atidaromas aukščiausias apžvalgos bokštas saugomose teritorijose. Jis iškilo Labanoro regioniniame parke, šalia Mindūnų. Apžvalgos bokšto aukštis – 36 metrai.

Nuo bokšto viršaus atsiveria vaizdas į Lakajų kraštovaizdžio draustinį, apimantį Baltųjų ir Juodųjų Lakajų ežerų duburius, matosi puiki panorama į Siesarties ežerą su salomis ir garsiąją Labanoro girią.

Didžiausias Lietuvoje Labanoro regioninis parkas apima Šventosios ir Žeimenos upių takoskyrą, miškai užima apie keturis penktadalius viso parko teritorijos. Kartu jie sudaro vientisą miškų masyvą, kuris vadinamas Labanoro giria. Tai viena didžiausių Lietuvos girių, o kartu ir vertingiausias parko turtas.

Atvykę į Labanoro regioninį parką, lankytojai savo kelionę turėtų pradėti nuo lankytojų centro Labanoro gyvenvietėje, kur ras daug informacijos apie šio krašto gamtos ir kultūros paveldo objektus, lankytinas vietas. Paskui vertėtų pražygiuoti Labanoro girios pažintiniu taku, tuomet aplankyti Mindūnų žvejybos ir medžioklės muziejus ir šalia esantį naują apžvalgos bokštą.

Statant Labanoro regioninio parko bokštą, buvo siekama, kad lankytojai pamatytų kraštovaizdžio įvairovę, kad susipažintų su šio regioninio parko vertybėmis - Lakajų ežerynu ir senąją Labanoro giria, Vaizdas į kraštovaizdį atsiveria tarsi nuo devynaukščio namo stogo. Norint pamatyti šią įspūdingą gamtos panoramą, teks užlipti 214 laipteliais.

Įdomus naujo apžvalgos bokšto architektūrinis sprendimas, primenantis liauną medžio stiebą, besiveržiantį į viršų. Šalia bokšto - lauko baldai, dviračių stovai, informacinis stendas. Tačiau automobilius prašoma palikti toliau ir paėjėti kelis šimtus metrų iki bokšto. Regioniniuose ir nacionaliniuose parkuose žmonės kviečiami keliauti pėsčiomis ir lėtai, apsidairant aplinkui, stebint gamtą.

Labanoro regioninio parko apžvalgos bokštas, kaip ir kiti pastarųjų metų bokštai saugomose teritorijose, pastatytas pagal projektą "Saugomų teritorijų tvarkymas". Projektą inicijavo ir vykdė Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba prie AM, partneriai - Aukštaitijos regioninio parko ir Labanoro regioninio parko direkcija bei Molėtų rajono savivaldybė. Projektas buvo dalinai finansuojamas iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšų.

Labonoro regioninio parko apžvalgos bokšto atidarymo renginys prasidės rugsėjo 22 d. 13 val. lankytojų centre Labonore, o 14 val. laukiame prie naujo apžvalgos bokšto Mindūnuose. Vėliau – 16 val. žygis Labanoro pažintiniu gamtos taku.

Apžvalgos bokštas įrengtas šalia Mindūnų kempingo. Reiktų važiuoti keliu Molėtai – Ignalina ir Mindūnuose (Muziejaus g. sankryža) sukti, kur pastatyti kelio ženklai "Lankytina vieta".

KOMENTARAS

(vardas) rezultatas?


 
Poilsiavimo ir kelionių pasiūlymai:
AIJA VĪTOLIŅA & TANGO SIN QUINTO ATTA Centre
В концерте прозвучат от популярных произведений танго до совершенно незнакомых, но | Žiūrėti daugiau

Apie mus | Kontaktai | Autorinės teisės | Partneriams
All rights reserved © 2002 - 2022 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2022 1st-studio.com

 
Total Timed::0.19007897sec.