Šį šeštadienį Bažnytinio paveldo muziejus kviečia švęsti gimtadienį!

Spalio 24 d., šeštadienį, Bažnytinio paveldo muziejus kviečia kartu švęsti šešerių metų gimtadienį ir ta proga siūlo daug puikių atradimų muziejaus lankytojams! Jų lauks nuotaikingas žaidimas "Atrask, pažink, įsiamžink!", vertingi prizai ir ekskursijos. Visą šeštadienį bilietas į muziejų suaugusiems kainuos 1 eurą, o lankytojai iki 16 m. kviečiami nemokamai.

Bažnytinio paveldo muziejus įkurtas Šv. Mykolo bažnyčioje – Sapiegų giminės mauzoliejuje (Šv. Mykolo g. 9). Tik čia galima pamatyti pusę šimto metų Katedros mūro sienoje slėptą Vilniaus katedros lobyną, seniausius Lietuvos auksakalystės ir tekstilės šedevrus, valdovų dovanas ir garsių menininkų kūrinius. Antrojo pasaulinio karo išvakarėse katedros lobynas buvo užmūrytas slėptuvėje. Jis atrastas tik 1985 m., 1999–2003 m. pirmą kartą pristatytas parodose Lietuvos dailės muziejuje, o nuo 2009 m. nuolat eksponuojamas Bažnytinio paveldo muziejuje. Muziejus svarbus ne tik unikalia Lietuvoje ekspozicija, bet ir architektūriniu požiūriu: Šv. arkangelo Mykolo bažnyčia ir buvęs bernardinių vienuolynas – įspūdingas renesansinis ansamblis.

Gimtadienį švenčiančiame muziejuje galima nemokamai naudotis audiogido paslauga, o planšetiniuose kompiuteriuose pažiūrėti įvairių filmų apie lobyną, liturginių dirbinių prasmes, simboliką ir ikonografiją. Šiuolaikinės technologijos padeda virtualiai aplankyti Sapiegų mauzoliejaus kriptas ir bernardinių vienuolyną, sužinoti savo šventojo globėjo vardą ir surasti paslėptą lobį.

Šeštadienį lankytojai kviečiami į ekskursijas: 14 val. vyks ekskursija po Vilniaus katedros lobyną, o 15.30 val. menotyrininkė dr. Gabija Surdokaitė-Vitienė pristatys naują parodą "Susimąstęs Kristus: nuo religinio atvaizdo iki tautos simbolio Rūpintojėlio".

Daugiau informacijos: tel. 8 5 269 7800, el. p. [email protected], www.bpmuziejus.lt.

KOMENTARAS

(vardas) rezultatas?


 

Apie mus | Kontaktai | Autorinės teisės | Partneriams
All rights reserved © 2002 - 2021 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2021 1st-studio.com

 
Total Timed::0.19839692sec.