Lėlių paroda "Japonijos lėlės"

2015 m. lapkričio 27 – 2016 m. sausio 11 d. Japonijos ambasada Lietuvoje, Lietuvos dailės muziejus ir Japonijos fondas kviečia aplankyti japoniškų lėlių parodą. Paroda bus eksponuojama Prano Domšaičio galerijoje (Liepų g. 33, Klaipėda).

Japonijoje plačiai paplitusi lėlių kultūra. Kiekviena lėlė turi išskirtinę reikšmę ir paskirtį, jos nuo seno buvo kasdienio gyvenimo dalis. Daugelį amžių įvairiai tobulintos lėlės atspindi Japonijos tradicijas ir žmonių troškimus, pasižymi tam regionui būdingais savitais bruožais. Tokios senos japonišos tradicijos kaip Hina matsuri (Mergaičių šventė) paskatino šios unikalios lėlių kultūros vystymąsi. Pagarba lėlėms išsivystė į įsitikinimą, kad lėlės yra ne tik vaikiškas žaislas, bet ir meno kūriniai, kuriais žavimasi ir kurie turėtų būti eksponuojami. Be to, tradicinių japoniškų teatrų Nō ir Kabuki dramų tematika taip pat įsitraukė į lėlių kultūrą ir taip atsirado nesuskaičiuojama daugybė naujų stilių.

Japoniškos lėlės išsiskiria savo romiomis veido išraiškomis. Šie subtilūs bruožai kuriami itin kruopščiai, formuojant lėlės veido viršutinį sluoksnį, padengtą sutrintais austrių kriauklių milteliais. Kita svarbi savybė – nuostabios lėlių spalvos, atspindinčios senovinių apdarų puikumą ir prabangumą. Net ir šiandien laiko patikrintomis technologijomis meistrai kuria tradicines japoniškas lėles.

Parodoje eksponuojama 70 lėlių, suskirstytų į 14 teminių grupių. Tradiciniais kimono rūbais puoštos lėlės vaizduoja japoniškų teatrų Nō ir Kabuki dramų veikėjus, kasdienio gyvenimo epizodus, atspindi senovės vyrų ir moterų stilių ir madą, šukuosenas. Parodoje išvysite ir medžio tekinimo technika sukurtas tradicines kokeshi lėles, žavinčias savo paprastumu ir žvilgančiomis spalvomis bei išsiskiriančias tuo, kad jos neturi nei kojų, nei rankų, o susideda tik iš dviejų dalių – liemens ir didelės galvos.

Parodoje bus eksponuojami ir Klaipėdos moksleivių sukurti japoniška eiliavimo technika parašyti haiku eilėraščiai. Tikimės, kad ši paroda padės lankytojams geriau pažinti įvairias Japonijos kultūros puses.

Prano Domšaičio galerijos darbo laikas:

II-VI 12.00 – 18.00, VII 12.00 – 17.00 Nedirba pirmadieniais ir valstybinių švenčių dienomis.

Sausio 11 d. pirmadienį galerija dirbs.

*Įėjimas mokamas: suaugusiems – 1,74 EUR, kaina su nuolaida – 0,87 EUR.

KOMENTARAS

(vardas) rezultatas?


 

Apie mus | Kontaktai | Autorinės teisės | Partneriams
All rights reserved © 2002 - 2024 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2024 1st-studio.com

 
Total Timed::1.25547004sec.