Lukiškių aikštėje – ugnies skulptūrų reginys «Devynios Vilniaus ugnys»

Rugsėjo 15 d., šeštadienį, 20 val. Lukiškių aikštėje vyks ugnies, poezijos ir muzikos reginys apie žmones bei žvėris anksčiau ir dabar. Reginiui sukurtos keturios 6–9 metrų aukščio (viena iš jų net 18 m ilgio) medžio ir šiaudų skulptūros simbolizuoja girios žvėris Šerną ir Vilkę, juos valdančią deivę pramotę Žvėrūnę ir kasnakt danguje kelią rodančius Grįžulo ratus.

Penki tarp jų esantys pirotechnikos ženklai atspindės žmonių ir gamtos darną, žemės sąsajas su dangumi. Poeto Juliaus Kelero šiam kultūros įvykiui sukurti ir renginio metu skaitomi eilėraščiai išreikš žmonėse slypinčias prigimtines galias ir šiuolaikinio gyvenimo turinį. Brandi folkroko grupės „ATALYJA“ koncerto programa ir fejerverko meistrų „BLIKAS“ pirotechnikos efektai sustiprins bendrą ugnies skulptūrų įspūdį. Renginio trukmė – 30 minučių. Šis renginys – tai Vilniuje nuo penktadienio vyksiančios „Tautų mugės“ ir „Gdansko kultūros dienų Vilniuje“ programų dalis.

Rugsėjo 14 d., reginio išvakarėse, Lukiškių aikštėje vyks kūrybinės medžio ir šiaudų skulptūrų dirbtuvės.

Idėjų autorės: Aldona Ragevičienė, Eglė Plioplienė. Reginį remia Vilniaus m. savivaldybė, Kultūros rėmimo fondas, UAB „Grinda“.

KOMENTARAS

(vardas) rezultatas?


 

Apie mus | Kontaktai | Autorinės teisės | Partneriams
All rights reserved © 2002 - 2020 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2020 1st-studio.com

 
Total Timed::0.56432414sec.