Someljė ir šefai kviečiami ruoštis šių metų vyno ir desertų derinių čempionatui

Lietuvos someljė asociacija (LSA) skelbia, kad  Vyno ir desertų derinių čempionatas šiemet vyks lapkričio 17 dieną.  Kaip ir kasmet nugalėtojais bus skelbiamos  virėjų, konditerių ir someljė ar vyno žinovų komandos, sukūrusios originalius desertus ir prie jų tobulai priderinusios vyną.  Renkant čempioną – Auksinės šakutės laimėtoją, bus vertinamas pristatymo profesionalumas ir meniškumas, deserto estetika, vyno parinkimo motyvacija, vyno ir deserto išvaizdos, skonio ir kvapo derėjimas.

 

Anot čempionato sumanytojo LSA prezidento Arūno Starkaus, Lietuvoje vykstančios varžybos yra unikalios, neturinčios analogų pasaulyje, todėl jomis domisi kaimyninių šalių virtuvės ir vyno profesionalai. Šiemet nuspręsta užsieniečius priimti dalyvauti, taigi čempionatas bus atvirasis, o Lietuvos desertų ir vyno mėgėjų bendruomenė turės galimybę palyginti skirtingų šalių desertus.

 

Pernai čempionate, kuriame varžėsi 20 komandų, nugalėjo Justinas Kapkovičius ir Renatas Jauniškis („IDW Esperanza Resort“) už moliūgų sūrio pyragą su „Rozes Porto White“; vicečempionais tapo  Narimantas Miežys ir Audrius Goštautas ("Kempinski Cathedral Square" restoranas „Telegrafas“) už desetą „Braškė šokolade“ su „Weingut Pockl Rosso e Dolce 2010“; trečia vietą užėmė Arminas  Darasevičius, Andrius Kubilius, Renata Ozarovska (restoranas „Time“) už desertą „Ruduo“ su „Reichsgraf von Kesselstatt Kaseler Nies'chen Riesling Spatlese 2007“.

 

Ankstesnių čempionatų laimėtojai:

2012 m. –  Arminas Darasevičius, Egidijus Lapinskas ir Renata Ozarovska (restoranas „Time“),

2011 m. –   Andrius Valčiukas („Vyno klubas“) ir Vytautas Samavičius (restoranas „La Cle“),

2010 m. –   Rasa Starkuvienė („Vyno klubas“) ir Milda Sužiedelytė (Western London University).

 

Varžybas organizuoja Lietuvos someljė asociacija kartu su Lietuvos restoranų vyriausiųjų virėjų ir konditerių asociacija (LRVVKA). Registruotis į čempionatą kviečiama iki lapkričio 03 dienos.

KOMENTARAS

(vardas) rezultatas?

PALAIKYMO

 

Apie mus | Kontaktai | Autorinės teisės | Partneriams
All rights reserved © 2002 - 2024 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2024 1st-studio.com

 
Total Timed::0.35999298sec.