SAS lėktuvų kurui pradeda naudoti utilizuotą maistinį aliejų

Skandinavijos skrydžių bendrovė SAS kurui pradeda naudoti utilizuotą maistinį aliejų. Pirmasis skrydis panaudojant unikalią kuro sudėtį įvyko praėjusią savaitę, lapkričio 7 d., Švedijoje, reisu Stokholmas – Ostersundas. 10 proc. Arlandos (Stokholmas) oro uoste pakilusio lėktuvo skrydžio metu suvartotų degalų sudarė panaudoto maistinio aliejaus pagrindu pagamintas sintetinis kuras JET A1. Kitas skrydis, kurio metu bus panaudotas toks kuras, numatytas rytoj, lapkričio 11 d., Norvegijoje, lėktuve skrendančiame reisu iš Trondheimo į Oslą, kuomet 48 % suvartotų degalų kiekio sudarys JET A1 kuras.

SAS jau daugiau nei dešimt metų siekia, kad komerciniame sektoriuje kuo plačiau būtų naudojami ekologiški degalai. Tokio kuro panaudojimas yra esminė prielaida tvarios aviacijos vystymuisi.

„Sėkmingas panaudoto maistinio aliejaus pritaikymas kaip alternatyva tradiciniam aviaciniam kurui įrodo, jog turime visas galimybes plačiau diegti ekologiškus sprendimus įvairiuose SAS veiklos segmentuose, o tai ypatingai svarbu tiek mums, tiek mūsų keleiviams“, - pažymėjo SAS vadovė Baltijos šalims Rūta Jucienė.

Sintetiniai JET A1 degalai bei jų mišinys yra sertifikuoti produktai, juos bendrovei SAS tiekia „Statoil Aviation” ir “SkyNRG”.

Apie SAS:

Suformuotos 1946 m., Skandinavijos oro linijos SAS yra viena seniausių ir didžiausių Europos civilinės aviacijos bendrovių. Kontrolinį SAS akcijų paketą (51 proc. akcijų) valdo Švedijos (21,4 proc.), Danijos (14,3 proc.) ir Norvegijos (14,3 proc.) vyriausybės. SAS įmonių grupė yra viena iš 1997 m. suformuoto tarptautinio skrydžių bendrovių aljanso „Star Alliance“ steigėjų. Skandinavijos oro linijos SAS tapo pirmąja užsienio skrydžių bendrove, 1992 m. pradėjusia reguliarius skrydžius iš Kopenhagos į Vilnių, 2004 m. - iš Palangos į Kopenhagą, o 2013 m. balandžio 1 d. atnaujino skrydžius iš Vilniaus į Stokholmą.

KOMENTARAS

(vardas) rezultatas?

PALAIKYMO

 
Poilsiavimo ir kelionių pasiūlymai:
AIJA VĪTOLIŅA & TANGO SIN QUINTO ATTA Centre
В концерте прозвучат от популярных произведений танго до совершенно незнакомых, но | Žiūrėti daugiau

Apie mus | Kontaktai | Autorinės teisės | Partneriams
All rights reserved © 2002 - 2022 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2022 1st-studio.com

 
Total Timed::0.139709sec.