Čekija: modrotisk UNESCO sąraše

Modrotisk, sena audinių spausdinimo ir dažymo technika su indigo naudojimu, buvo įrašytas į UNESCO nematerialaus pasaulio paveldo objektų sąrašą Čekijoje, o taip pat Slovakijoje, Vokietijoje, Austrijoje ir Vengrijoje!


Ši technika naudojama nuo XVIII amžiaus, kai kurioms medinėms formoms yra net iki 300 metų, juos jau naudoja septintoji spausdintuvų karta. Čekijoje tradicinė modrotisk gamyba tęsiama dviejose šeimos įmonėse: „Modrotisk Danzinger“ Olešnice mieste ir „Arimo“ Strážnice mieste.

   

Modrotisk dirbtuvė Strážnice mieste Rytų Moravijoje gali pasigirti didesne kaip 100 metų tradicija, įkurta 1906 m. (www.straznicky-modrotisk.cz). Be dirbtuvės taip pat rasite parduotuvę, kurioje galėsite įsigyti gražiai dekoruotas staltieses, skareles, rankines ir kitus daiktus, irgi drabužius. Apsilankymas gamyboje trunka apie pusvalandį, už įėjimą sumokėsime 60 Kč (apie 2,30 EUR), už šeimos įėjimą 110 Kč (apie 4,25 EUR). Individualių turistų ekskursija prasideda 12 val., grupines ekskursijas reikia užsakyti iš anksto. Dirbtuvė veikia visus metus.


Olešnice miestas anksčiau buvo žinomas dėl linų auginimo, beveik kiekviename name buvo audimo dirbtuvė, taigi taip pat vystėsi ir audinių dažymo technikos. Iki šiol išsaugotas Danzinger šeimos dirbtuvė nuo XIX a. pradžios (www.modrotisk-danzinger.cz). Čia vis dar naudojami tradiciniai gamybos metodai, naudojant pirmines medines formas ir senas taisykles. Savininkai su malonumu susipažins svečius su gamybos procesu. Ekskursija trunka apie pusvalandį. Taip pat galima įsigyti vietinius produktus. Dirbtuvė veikia nuo gegužės iki rugsėjo pabaigos. Ne sezono metu ekskursiją reikia užsakyti iš anksto. Įėjimas kainuoja nuo 25 iki 40 Kč (apie 1-1,55 EUR).

 

KOMENTARAS

(vardas) rezultatas?


 
Poilsiavimo ir kelionių pasiūlymai:
„Pažinkime kaimynus Žiemgaloje! Bauskas TIC
Šios akcijos laikotarpiu dalyviai turi aplankyti 16 į kelionės akciją įtrauktų objektų, atlikti užduotis ir nusifotografuoti prie objekto. | Žiūrėti daugiau

Apie mus | Kontaktai | Autorinės teisės | Partneriams
All rights reserved © 2002 - 2022 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2022 1st-studio.com

 
Total Timed::0.28626418sec.