Lietuvos keliautojams atsiveria Menorka

Menorka skamba panašiai kaip Maljorka, tiesa? Ir ne atsitiktinai, mat Menorkos sala yra mažoji Maljorkos kaimynė. Tiesa, šios dvi salos – itin nepanašios. Ko gero, jas sieja tik pavadinimai bei klimatas. Na ir dar faktas, jog abi salos priklauso Ispanijai ir priskiriamos Balearų salynui. O visa kita – skirtumai, kurie galėtų paskatinti jau kitų metų vasarą ar net rugsėjį aplankyti šią nedidelę ir gražią salą.


„Menorka – nedidelė sala Viduržemio jūroje. Jos ilgis nesiekia nė 50 km, o plotis – 20 km. Taigi, sala nedidelė, tačiau joje niekada nebus ankšta. Priešingai nei kaimyninėje Maljorkoje, čia nerasite turistų knibždėlyno, gigantiškų viešbučių kompleksų ar tirštai nugultų paplūdimių, – sakė Dagnė Sannikova, tarptautinio kelionių organizatoriaus „Tez Tour“ Produkto skyriaus vadovė. – Kodėl? Nes beveik pusė Menorkos – tai UNESCO biosferos rezervatas, panašiai kaip mūsiškis Žuvintas“.


Paplūdimiai


Menorka sklidina gamtos grožio. Ir nebūtina į ją žvelgti pro viešbučio langą ar nuo paplūdimio gulto – žygiai pėsčiomis, dviračiais, baidarėmis leis įvertinti šios vietovės išskirtinumą.


Nors, tiesą sakant, niekas jūsų nepeiks, jeigu nedemonstruosite ryžto trauktis iš pajūrio paplūdimių – atitverti vaizdingomis uolomis bei miškais, su baltu švariu smėliu, mėlyno vandens paviršiuje blizgančia saule ir laiku, kuomet nereikia niekur skubėti ir suspėti. Ne kiekvienam užteks valios visų atostogų nepraleisti tokiame paplūdimyje.


Kiek valingesni galės tiesiog iš vieno paplūdimio kraustytis į kitą. Nes Menorkoje jų yra daug. Iš viso – 131. O tai daugiau nei Maljorkoje ir Ibisoje kartu sudėjus. Tiesa, uolos ir baltas smėlis – pietinės salos dalies pakrančių pranašumas. Salos šiaurėje uolas keičia kalvos, baltą smėlį – sodriai geltonas. Žmonių čia mažiau, užtat vanduo dar švaresnis ir skaidresnis. Taigi, vien paplūdimiai yra pakankamai svari priežastis aplankyti Menorką. Tačiau jie nėra vienintelė šios salos vertybė.


Norit pajudėti?


„Menorkos miesteliai, kaip ir dera idiliškoms Viduržemio jūros saloms, pasitiks baltomis, saulėje švytinčiomis sienomis, gotikinėmis bažnyčiomis ir akmeniniais jaukiais senamiesčiais bei maurų architektūros palikimu. Dažno miestelio atributas – nedidelis, jaukus uostas bei gausybė restoranų. O tai reiškia, kad gerų žuvies ir jūrų gėrybių patiekalų čia rasite labai nesunkiai“, – pasakojo D. Sannikova.


Domina istorija? 700 km2 ploto Menorka gali pasiūlyti daugiau nei 1,5 tūkst. archeologinių vietų. Seniausioms jų – per 4 tūkst. metų. Tad čia yra visko: apversto laivo formos akmeninės kapavietės navetas, akmeniniai įtvirtinimai talaiots, uolose iškirsti senoviniai nekropoliai ir t. t. Čia taip pat rasite romėnų, ankstyvosios krikščionybės, islamiškąjį salos periodą menančius statinius. Ir visą tai galima lengvai pasiekti išsinuomotu automobiliu ar tiesiog pėsčiomis.


Norintiesiems pažinti salą yra net 185 km ilgio takas, vedantis aplink visą Menorką – jis atsirado dar 1330 m. ir pirmiausia buvo skirtas apsaugoti salos pakrantes nuo priešų antpuolių.


Kitas ritmas


Menorkoje gyvena viso labo 90 tūkst. žmonių. Gyventojų tankis čia beveik 2 kartus mažesnis nei kaimyninėje Maljorkoje. Tai ramaus ir stiprinančio poilsio sala, kurioje nereikės grūstis ir stumdytis su kitais poilsiautojais nei miestelių gatvėse, nei dviračių takuose, nei eilėse prie maitinimo įstaigų. Neskubriu tempu gyvenantys vietiniai tai pat linkę sustoti pasišnekučiuoti su svečiais.


Tad ši sala tiks tiek mėgstantiesiems paplūdimio poilsį, tiek šeimoms, keliaujančioms su vaikais, tiek gamtos turizmo mėgėjams. „Žinoma, nardymas, kalnų dviračiai, jodinėjimas, golfas, žvejyba, baidarės, o kai kada net ir burlentės – visa tai yra atostogų Menorkoje galimybių sąraše. O norint jį išbandyti, visų pirma reikia atrasti šią salą, kuri jau 2019-ųjų vasaros sezonu bus pasiekiama tiesioginiais skrydžiais iš Lietuvos“, – sakė „Tez Tour“ atstovė.


KOMENTARAS

(vardas) rezultatas?


 
Poilsiavimo ir kelionių pasiūlymai:
Poilsiavimo ir kelionių pasiūlymai 24.05.2024 - 30.05.2024 Towards a well - balanced body and mind! Via Vitalité
Four star weight correction and wellness centre in Latvia. We offer several programmes “Basic”, “Extra” and “Relax”. Book now +371 20 605 553 | Žiūrėti daugiau
145 EUR

Apie mus | Kontaktai | Autorinės teisės | Partneriams
All rights reserved © 2002 - 2024 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2024 1st-studio.com

 
Total Timed::1.45371294sec.