Štramberkas paskelbtas 2019 metų istoriniu miestu

Dėl vaizdingų XVIII ir XIX amžiaus gatvelių ir medinių pastatų jis vadinamas Valakijos Betliejumi.


Istorinio miesto konkurso laimėtoju šiais metais tapo Štramberkas - miestas esantis Beskydų papėdėje (apie 40 km nuo Ostravos).


Konkursą organizuoja Čekijos, Moravijos ir Silezijos istorinių vietovių asociacija kartu su Čekijos Respublikos kultūros ministerija ir Čekijos Respublikos regioninės plėtros ministerija. 24-ame konkurso leidime dėl nugalėtojo vardo kovojo 37 miestai, iš kurių buvo išrinkta 14 finalininkų. Pergalę iškovojo Štramberkas, kuris gali pasigirti 116 kultūros paminklais.


Virš miesto stovi Strallenbergo pilies griuvėsiai su cilindriniu bokštu, vadinamu Trúba, kuris nuo 1903 m. buvo naudojamas kaip apžvalgos bokštas. Miestas žavi lankytojus savo siauromis vingiuotomis gatvelėmis, prie kurių stovi XVIII ir XIX amžiaus mediniai namai. Turguje rasite 22 baroko stiliaus miestiečių namus. Miesto puošmena taip pat yra daugybė skulptūrų, senovinių šulinių ir nuostabių balkonų.


Lankantis Štramberke būtina paragauti vietinio delikateso, vadinamųjų Štramberko ausų, t.y., saldžių, medaus skonio meduolių, kurių forma primena ausis. Jie gaminami legendinės krikščionių pergalės prieš totorių pajėgas atminimui.


Daugiau informacijos: czechtourism.com/t/stramberk/

KOMENTARAS

(vardas) rezultatas?


 

Apie mus | Kontaktai | Autorinės teisės | Partneriams
All rights reserved © 2002 - 2024 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2024 1st-studio.com

 
Total Timed::2.46655703sec.