Šveicarijos geležinkelininkai susidomėjo geležinkelio projektu „Vikingas“

Šveicarijos transporto ministerijos specialistai susidomėjo krovinių vežimu maršrutu Baltijos jūra–Juodoji jūra naudojantis projektu „Vikingas“, kuris suteiktų galimybę gabenti Šveicarijos pramonės produkciją multimodaliniu transportu į Užkaukazės bei Vidurinės Azijos šalis. Apie tai pranešė Šveicarijoje besilankantis susisiekimo viceministras Česlovas Šikšnelis.

Gegužės 21 d. Lietuvos susisiekimo viceministras Česlovas Šikšnelis ir AB „Lietuvos geležinkeliai“ atstovai susitiko su Šveicarijos transporto ministru Morizu Leuenbergeriu (Moritz Leuenberger) ir Šveicarijos geležinkelio transporto specialistais. Č. Šikšnelis pristatė Lietuvos geležinkelio transporto sistemą ir jo plėtros planus bei svarbiausius krovinių transportavimo geležinkeliais projektus.

Šveicarijos geležinkelininkus bei verslo įmonių vadovus sudomino gegužės 12 d. Vilniuje pasirašytas susitarimas tarp Lietuvos, Ukrainos ir Baltarusijos dėl krovinių vežimo maršrutu Baltijos jūra–Juodoji jūra plėtros. Šis susitarimas leis toliau plėtoti geležinkelių projektą „Vikingas“, užtikrinantį krovinių gabenimą mišriojo transporto traukiniu maršrutu Lietuva (Klaipėdos uostas)–Baltarusija–Ukraina (Iljičiovsko uostas) bei prisijungti prie susitarimo kitoms šalims. Tikimasi išplėsti projekto geografiją kviečiant prisijungti Turkiją, Azerbaidžaną, Gruziją ir Vidurinės Azijos valstybių transportininkus.

Pasak Č. Šikšnelio, Lietuvos geležinkelio specialistų delegacija vizito metu apsilankė Šveicarijos Konfederacijos keleivių ir krovinių pervežimo įmonėse ir kitose su geležinkelių infrastruktūros plėtra susijusiose institucijose, susitiko su geležinkelio transporto priemonių bei įrangos gamintojais.

KOMENTARAS

(vardas) rezultatas?


 

Apie mus | Kontaktai | Autorinės teisės | Partneriams
All rights reserved © 2002 - 2023 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2023 1st-studio.com

 
Total Timed::0.92830086sec.