Talino restoranuose galima atsiskaityti ir eurais

Nepaisant to, kad vienintelė oficiali Estijos valiuta yra krona, o pati šalis prie euro zonos galės prisijungti ne anksčiau kaip 2011 metais, vis dėlto kavinėse ir restoranuose galima atsiskaityti ir eurais. Daugelyje viešojo maitinimo įstaigų iškabinti pranešimai, skelbiantys, kad už paslaugas galima sumokėti eurų banknotais. Jei maitinimo įstaiga ir neinformuojama apie šią galimybę, užsienio turistams neturėtų kilti rūpesčių norint sumokėti už paslaugas eurais.

Estijos įstatymas reglamentuoja, kad vienintelė šalies atsiskaitymo valiuta yra krona, tačiau remiantis laisvos rinkos principu, pardavėjas ir pirkėjas gali naudoti ir kitą valiutą. Įstatymas būtų pažeistas tuomet, jei pardavėjas atsisakytų priimti Estijos kronas, – taip teigia Estijos banko atstovas spaudai, komentuodamas šią situaciją.

Estijos bankas mano, kad atsiskaitymą eurais nereikėtų reguliuoti įstatymu. Eurus galima naudoti paraleliai, jei tik tai nemažina pasitikėjimo nacionaline šalies valiuta ir palengvina atsiskaitymą užsienio turistams.

Dar visai neseniai Talino senamiesčio iškabose buvo galima pamatyti kitą vaizdą – buvo informuoja, kad atsiskaityti galima tik Estijos kronomis.

Talinas yra uostamiestis, į kurį atplaukia daug kruizinių laivų. Kai kurie laivai vieši tik pusdienį, todėl pinigų išsikeitimas turistams tampa aktualia problema, o estų verslininkams pelnas „praplaukia pro nosį“. Naujoji taktika turėtų padidinti turistų skaičių estų kavinėse ir restoranuose.

KOMENTARAS

(vardas) rezultatas?


 

Apie mus | Kontaktai | Autorinės teisės | Partneriams
All rights reserved © 2002 - 2024 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2024 1st-studio.com

 
Total Timed::0.29827499sec.