Budapeštas yra elegantiškiausias Europos miestas

Budapeštas dažnai vadinamas elegantiškiausiu Europos miestu. Unikali jugendstiliaus architektūra, mėlynasis Dunojus, terminiai šaltiniai ir jauki kavinių atmosfera. Štai dėl ko taip dažnai Budapeštas prilyginamas Paryžiui ar Vienai.

1873 metais buvo sujungti du miestai - Buda ir Peštas, tačiau miestų skirtumai jaučiami ir šiandien. Kairiajame Dunojaus krante yra Buda. Naujai atgimęs senamiestis, siauros gatvelės ir gerai žinoma Karaļa pilis primena Habsburgo imperijos laikus. Rytinėje Dunojaus dalyje yra Peštas. Jis geriau žinomas kaip studentų, menininkų ir miesto prekybininkų miestas. Pešto miestas pasižymi jugendstiliaus namų gausumu, teatro, amatų ir pramogų kvartalais. Budapešto senieji gyventojai nevengia šios frazės: „Glaustis Budoje, bet gyventi Pešte“.

Taigi kokius objektus būtina aplankyti Vengrijos sostinėje: Karaļpils, Žvejų bastioną, Šventojo Stefano baziliką, žydų kvartalą, Gelerto kalną ir terminį baseiną. Kiekvienas Budapešto pilietis turi ne tik savo mylimiausią kavinę, bet ir baseiną. Mieste yra net 123 karšto šaltinio baseinai, taigi - nepamirškite pasiimti maudimosi reikmenų!

KOMENTARAS

(vardas) rezultatas?


 

Apie mus | Kontaktai | Autorinės teisės | Partneriams
All rights reserved © 2002 - 2023 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2023 1st-studio.com

 
Total Timed::0.28554511sec.