Azijos gatvių virtuvė pasižymi patiekalų įvairove

Viena iš kultūros ir kulinarijos Azijos tradicijų – gatvių virtuvės. Tiesiog gatvėse stovinčiose trobelėse yra ruošiami įvairiausi patiekalai. Dažniausiai Europoje gatvės užkandžiais tampa bandelės ar restoranų McDonald's produkcija. Štai Azijos virtuvėje visas maistas ruošiamas čia pat, prie pirkėjo akių.

Džakartoje, Indonezijos gatvėse, milžiniškose wok keptuvėse gaminami nasi goreng - ryžių patiekalai su priedais. Pnompene, Kambodžosostinėje, kulinarai gatvėse siūlo keptą ar aliejuje virtą žuvį. Taip pat čia galima įsigyti ir ant iešmo keptos gyvatės patiekalą. Ne visi Azijos virtuvės patiekalai tinka europiečiams, pavyzdžiui, Pekino džiovinti jūrų arkliukai ne itin malonūs europiečių skrandžiams.

Jei nežinote koks iš tikrųjų turėtų būti egzotiškojo patiekalo skonis, neskubėkite, apsižvalgykite aplink! Tik pamatę prie gatvės kulinaro daug perkančių vietinių gyventojų, drąsiai pirkite iš jo maistą. Kalkutoje, Indijoje yra maždaug 130 000 mobiliųjų virtuvių, o Tailando sostinėje Bankoke gatvės virtuvių yra keturis kartus daugiau nei restoranų - 50 000.

Tipiškas Indonezijos patiekalas yra gado gado, kuris susideda iš daržovių, virtų bulvių, virtų kiaušinių ir pateikiamas su ryžiais bananų lape ir su žemės riešutų padažu.

Indonezijos gatvės virtuvė nesugeba konkuruoti su europiečių ir amerikiečių greito maisto restoranų tinklais, tad daugelis jų užsidaro. Pagrindinis virtuvės tikslas yra pamaitinti Azijos žmones skaniu ir pigiu maistu.

KOMENTARAS

(vardas) rezultatas?


 

Apie mus | Kontaktai | Autorinės teisės | Partneriams
All rights reserved © 2002 - 2023 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2023 1st-studio.com

 
Total Timed::0.34014392sec.