Rastas net 100 metų lede iššalęs lėktuvas!

Australijos mokslininkai padarė sensacingą atradimą Antarktidoje - Naujųjų Metų rytą, 2010 01 01, lede rastos lėktuvo nuolaužos. Teigiama, kad lėktuvas čia įstrigo nuo 1911 metų.

Atrastos lėktuvų nuolaužos priklauso britų fabriko Wicker pirmajai lėktuvų gamybos partijai. 1911 m. australas Antarktidos tyrinėtojas Douglas Mawson skrido į Denisono ragą. Mawson norėjo tapti pirmoju pilotu, kuris perskris virš Antarktidos. Tačiau bandyminio skrydžio metu į Australiją, lėktuvas sudužo.

Nepaisant to, lėktuvas buvo atgabentas į Antarktidą, mat Mawson norėjo jį naudoti kaip vilkimo roges, tačiau lėktuvo variklis nebuvo tinkamas šiai veiklai. 1929 m. Mawson vėl sugrįžo prie lėktuvo, tačiau lėktuvas jau buvo visiškai įšalęs į ledą....

Naujųjų Metų naktį lėktuvas buvo atnaujintas. Lėktuvo nuolaužas suradęs koks tai dailidė, kuris tiesiog vaikštinėjo po šias apylinkes. „Tai buvo įdomus atsitikimas. Tuoj būtų prasidėjęs potvynis ir lėktuvo nuolaužos būtų panirusios po vandeniu“ pasakoja Deivid Jensen. Tik du kartus per mėnesį pilnatis sukuria tokius atoslūgius. Paskutinį kartą toks atoslūgis užfiksuotas 1990 metais.

Atrastos lėktuvo dalys tikrai priklauso Mawsono lėktuvui. Nuolaužos bus atgabentos į Australijos mokslinių tyrimų stotį.

KOMENTARAS

(vardas) rezultatas?


 

Apie mus | Kontaktai | Autorinės teisės | Partneriams
All rights reserved © 2002 - 2023 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2023 1st-studio.com

 
Total Timed::0.17044806sec.