Hanojus švęs grandiozinį tūkstančio metų jubiliejų

Vietnamo sostinės gatvėmis, o kartais ir pėsčiųjų taku, kiekvieną dieną juda šimtai tūkstančių mopedų ir motorolerių. Tačiau senosioms gatvėms yra sunku atlaikyti tokį gyventojų srautą. Tačiau baisiausias eismas numatomas Hanojuje 2010 metais, mat būtent šiais metais Hanojus švęs savo tūkstančio metų jubiliejų.

Mieste vyks grandioziniai renginiai. Vyriausybė žada surengti įspūdingą šventę su komunistų niuansais, propagandos plakatais. Specialus šventinis renginys vyks 2010 10 10 dieną.

Hanojaus legenda skelbia, kad 1010 m. karalius Ly Thai Tho atvyko prie Raudonosios upės, kad įkurtų miestą. Pamatęs virš upės skraidančias drakonus, nutarė miestą pavadinti Thang Long – skraidantis drakonas.

Miesto palikuonys įsikūrė citadelės papėdėse. Tiesa, būtent čia daugelis keliautojų mėgaujasi kulinarijos stebuklais. Daugelis kelionių gidų turistus veda į įkūrėjo Ho Ši Mina muziejų ir mauzoliejų.

Į pagrindinės Hanojus gatvės pavadinimą įtraukiamas žodis "hang”, kuris reiškia „prekė“. Kas parduodama šiuose šimtmečių gatvėse, tampa aišku iš jų pavadinimų – Šilko gatvė, Batų gatvė, Druskos gatvė. Farmacijos gatvės parduotuvėse guli krepšiai ir puodynės su džiovintomis uogomis, lapais ar grybais. Buteliuose laikomas alkoholis su gyvatėmis ir driežais. Teigiama, kad šis užpilas gydo vyrų potenciją. Kai kurie šalies aktyvistai kovoja prieš tokias farmacines parduotuvėles. Jie siekia užkirsti kelią nykstančių gyvūnų naikinimui.

Mieste galima atrasti ir parduotuvių, kuriuose galima įsigyti stiprios vietnamiečių kavos - no nong. Paprastai kava patiekiama espresso kavos puodeliuose, pridedant šlakelį kondensuoto pieno. Gėrimo kaina - 40 centų.

Prancūzų kolonistai taip pat paveikė Hanojus kalbą - pho ma yra sūris, pavadinimas kilo iš prancūzų fromage, pyragai čia vadinami ga to. Sąvoka yra kilusi iš Prancūzijos gâteau. Siaurose gatvelėse galima įsigyti egzotiškų patiekalų, pavyzdžiui, imbiero sriubos su saldžiųjų ryžių paplotėliais, sezamo ir kokoso įdaru. Kaina - 40 centų.

Tačiau laikas kažkiek pakeitė miestą. Dabar prekyvietės stovi tiek prie barų, restoranų, viešbučių, tiek prie firminių parduotuvių sienų. Turistai visur gali įsigyti įvairiausių suvenyrų.

Senamiestis perpildytas gyventojų - dešimt hektarų plote gyvena 90 000 žmonių. Namų struktūra gana paprasta, o miesto valdžia pareiškė norą atrekonstruoti senamiestį. Vyresnio amžiaus žmonės siaurose gatvelėse sutinkami rečiau nei trisdešimtmečiai (70%). Jaunoji karta teikia prioritetus trims dalykams - pinigams, gerovei ir klestėjimui. Neseniai atlikta apklausa nustatė, kad daugelis jaunų vietnamiečių siekia tapti panašiais į Microsoft įkūrėją Bilą Geitsą. Tokia žinia sukrėtė komunistų vyriausybę.

Praktinė informacija:

Norint aplankyti Vietnamą, būtina turėti vizą. Hanojaus vasaros klimatas yra subtropinis, karštas ir drėgnas, žiemos temperatūra - apie 20 laipsnių celsijaus. Geriausias turizmo sezono metas - nuo spalio iki balandžio mėn. Valiuta – už 100 eurų - 2,6 milijonai dongų. Valiutos keityklas galima rasti oro uostuose ir viešbučiuose. Prieš kelionę į Hanojų, rekomenduojama pasiskiepyti nuo stabligės, difterijos, poliomielito, hepatito A ir B.

KOMENTARAS

(vardas) rezultatas?


 

Apie mus | Kontaktai | Autorinės teisės | Partneriams
All rights reserved © 2002 - 2021 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2021 1st-studio.com

 
Total Timed::0.31360507sec.