Brazilijos sostinė švenčia savo garbų penkiasdešimtmetį

Prieš penkiasdešimt metų daugelis politikų ir valstybės pareigūnų manė, kad sostinės persikraustymo idėja nepasiteisins. Rio de Ženeiras pulsavo gyvybingumu – turistai mielai rinkosi miesto paplūdimius, elegantiškas kavines ir aktyvų naktinį gyvenimą. Tai kodėl šalies sostinė buvo perkelta į dykumą? Nepaisant skundų, 1960 04 21 d. Brazilija tapo Brazilijos sostinė. Pirmosios darbo dienos buvo sunkios. Daugelis valstybės tarnautojų atsisakė savo pareigų, naujoje sostinėje dirbo tik 1,1% darbuotojų.

Tačiau naujoji sostinė gana greitai plėtėsi. Šiuo metu Brazilijos apylinkėse gyvena 2,5 milijonai žmonių. Centro pastatais rūpinosi architektas Oskaras Nimejeris, kuris ir išaugino miesto architektūrą. Brazilijos katedra, kongreso rūmai, tesimo pastatai ir prezidento rūmai yra žinomi visame pasaulyje.

Dauguma žmonių gyvena dideliuose gyvenamuose rajonuose, netoli miesto. Brazilija yra įtraukta į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Mieste gyvena 200 000 gyventojų. Daugelis lankytojų sunkiai perpranta sostinės gyvenimo ritmą. Gana problematiška atrasti reikiamą pastatą, mat vos paklausus kelio, dažnai galima išgirsti keistas koordinates, pavyzdžiui, W3, L2, QI-14. Tai yra bendra šiaurinių ar pietinių miesto dalių numeracija. „Tokia tvarka turi daugiau pliusų nei minusų. Reikia vadovautis logika. Truputį paskaičiavus, galima atrasti bet kurią sostinės vietą,“ pasakoja Brazilijos taksi vairuotojas Adriano.

Tai miestas, kuris pasižymi itin sparčiu augimu – jis pradėtas statyti 1957 m. ir 1960 m. inauguruotas kaip sostinė. 19 a. pradžios idėja siekė sulyginti atsiliekančių regionų ekonomiką ir ją plėtoti. Brazilijos prezidento Getúlio Vargas šūkis „Pirmyn į vakarus!“ skatino šalies klestėjimą. Brazilijos įkūrėjas - Juscelino Kubitschek de Oliveira siekė per penkerius metus vyriausybę perkelti į naująją sostinę. Noras buvo pasiektas.

Architektų komanda sukūrė miesto valdžios institucijų pastatų šedevrų viziją.

Naujieji užmojai nebuvo įvykdyti, nes penkiasdešimties metų jubiliejaus biudžetas buvo sumažintas 4000000 eurų. Finansiniai ištekliai sukėlė daug nesklandumų. Šventėje nedalyvavo planuotieji dainininkai Madonna ir Paul McCartney, miestą sukrėtė miesto gubernatoriaus nusikalstama veikla, kuri jį pasodino į kalėjimą.

 

 

KOMENTARAS

(vardas) rezultatas?


 

Apie mus | Kontaktai | Autorinės teisės | Partneriams
All rights reserved © 2002 - 2023 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2023 1st-studio.com

 
Total Timed::0.36921287sec.