Ramiajame vandenyne planuojama supilti salą iš atliekų

Pasaulio vandenynuose tūno nesuskaičiuojami kiekiai atliekų – žmonės amžiais į plačiuosius vandenis suversdavo įvairius nereikalingus ir nenaudojamus daiktus bei atliekas. Išradus plastmasę, šiukšlių utilizacijos procesas tapo dar sudėtingesnis, kadangi pastaroji medžiaga yra labai lėtai. Dėl šios priežasties Olandijos architektų biuras WHIM architecture iškėlė sensacingą idėją, kuri padėtų sumažinti šiukšlių kiekį jūrose bei sumažintų aplinkos užterštumą.

Recycled Island - perdirbtų atliekų sala yra visiškai naujas projektas, kuriame numatyta iš plastmasinių atlieka supilti dirbtinę salą. Ekspertai teigia, kad vien Ramiajame vandenyne plūduriuoja daugiau kaip 44 000 tonų plastmasės atliekų, tad „statybinių medžiagų“ yra pakankamai. Dėl veikiančių jūros srovių ir oro masių judėjimų kai kuriose vandenynų vietose plastmasinių atliekų koncentracija ypač didelė. Vienas tokių regionų yra šiaurės rytų Ramiojo vandenyno dalis palei Havajų salas, kur plastmasinių atliekų sąnašynai yra vieni didžiausių pasaulyje. Būtent čia planuojama supilti dirbtinę salą.

Salos, padarytos iš perdirbtų atliekų, dydis priklausys nuo panaudotos plastmasės kiekio. Šiai dienai planuojama, kad sala bus 10 000 kvadratinių metrų ploto – tokio pat kaip ir Havajų sala! Šis projektas turėtų žymiai sumažinti atliekų kiekį vandenyne. Be to, šis projektas yra „žalias“ – energija bus gaunama iš saulės ir vandens, o salos augalija bus padaryta pasitelkus gamtines atliekas ir jūros dumblius. Tikimasi, kad sala taps visiškai savarankiška – visu, kas būtiniausia, bus galima pasirūpinti saloje. Recycled Island bus moderniausia ir žaliausia Venecijos versija – saloje turėtų būti daugybė kanalų ir išskirtinio grožio paplūdimys. Tačiau šis salos projektas yra tik ateities vizija.

KOMENTARAS

(vardas) rezultatas?


 

Apie mus | Kontaktai | Autorinės teisės | Partneriams
All rights reserved © 2002 - 2023 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2023 1st-studio.com

 
Total Timed::0.13856792sec.