Bergenas - lietaus ir kultūros miestas

Iš tikro Europos miestą, kuriame kasmet iškrinta daugiausia kritulių, atrodytų, nevertėtų pasirinkti kaip dėmesio vertą turizmo objektą, tačiau ši taisyklė negali būti taikoma, kai kalbama apie Bergeną (Norvegija). Nepaisant oro sąlygų, į Bergeną vykti tikrai verta. Viena iš priežasčių yra minėtasis vanduo – Atlanto vandenyno pakrantės vanduo ne tik skalauja Bergeno prieigas, bet ir įsiskverbia gilyn į miestą. Šiame mieste žinomi mediniai pastatai Bryggen, kurie ir šiandien atrodo kaip prieš 400 metų. Medienos sandėlių ir pirklių namų ansamblis yra įtrauktas į UNESCO. Šis kompleksas nėra muziejus - aplink Bryggen gyvenimas verda labai intensyviai.

Bergene verta apžiūrėti garsųjį žuvies turgų, esantį prie senamiesčio baseino. Bergeno gerbėjai teigia, kad būtent šiame turguje galima nusipirkti geriausios krabų mėsos – niekur kitur ji nėra tokia šviežia. Už keleto žingsnių nuo žuvies turgaus yra muziejų kvartalas prie Lungevårdsvann ežero, tyvuliuojančio pačiam miesto centre.

Ypač rekomenduojama apsilankyti norvegų tapytojo Edvardo Munko darbų muziejuje. Dėmesio vertas ir mažas sodo namukas prie Nordås ežero, kuriame Edvardas Grigas, garsusis kompozitorius, sukūrė garsiausius savo kūrinius bei gyvenamasis pastatas, kuriame viskas išlikę autentiška nuo 1907-ųjų. Šiandieną jame veikia muziejus. Bergene taip pat būtina traukinuku pakilti į 320 metrų aukščio Fløien viršūnę – iš čia atsiveria puikūs miesto, jo apylinkių ir mažų salelių vaizdai. Laiko reikėtų skirti ir kraštotyros muziejui Gamle Bergen, kuriame galima apžiūrėti daugiau kaip 40 medinių namų iš XVIII-XIX amžiaus. Čia bus galimybė žvilgterėti, kaip žmonės gyveno seniau.

KOMENTARAS

(vardas) rezultatas?


 

Apie mus | Kontaktai | Autorinės teisės | Partneriams
All rights reserved © 2002 - 2024 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2024 1st-studio.com

 
Total Timed::0.24224401sec.