Prahą apgaubė smogas, atšaukta dalis skrydžių

Kas gražiai atrodo nuotraukose, tikrovėje reiškia rimtą pavojų sveikatai, rašo vokiečių Sueddeutsche.de, – virš Čekijos sostinės Prahos susidarė tiršti smogo debesys. Paskutinėmis dienomis oro tarša žymiai padidėjo ir apsunkina kvėpavimą, todėl medikai pataria vyresnio amžiaus žmonėms ir mažiems vaikams kuo mažiau būti lauke. Tarša atsiliepė ir turizmui – Prahos oro uoste atšaukta daugelis skrydžių, o dar daugiau nukreipta į kitus oro uostus.

Meteorologijos tarnyba praneša, kad jau keletą savaičių virš Čekijos yra aukštas atmosferos slėgis. Dėl jo nevyksta kaita tarp žemiau ir aukščiau esančių oro sluoksnių, todėl oro tarša išlieka. Tai ypač ryšku sostinėje Prahoje ir virš tokių pramoninių centrų kaip Ostrava bei Ūstis Šiaurės Bohemijoje. Oro taršą Prahoje sukelia daugiausia automobilių transportas, nurodė Čekijos hidrometeorologijos tarnyba, o kitur Čekijoje – veikiausiai pramoninė gamyba ir namų ūkių šildymas.

Matavimai parodė, kad daug kur smulkiųjų dulkių koncentracija ore du ar tris kartus viršija didžiausią leistiną normą – 50 mikrogramų kubo metrui, Ostravos mieste net keturis kartus. Kadangi šis regionas turi sieną su Lenkija, specialistai mano, jog oro tarša padidėjusi ir dėl gamybos procesų Lenkijos Silezijos regione. Tačiau Čekija apskritai laikoma šalimi, kur oro tarša yra viena didžiausių Europoje.


KOMENTARAS

(vardas) rezultatas?


 
Poilsiavimo ir kelionių pasiūlymai:
ATTA KRASTA FESTIVAL ATTA Centre
21 июля ATTA CENTRE открывает первый фестиваль ATTA Krasta Festival, включающий фестиваль уличной еды | Žiūrėti daugiau

Apie mus | Kontaktai | Autorinės teisės | Partneriams
All rights reserved © 2002 - 2022 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2022 1st-studio.com

 
Total Timed::0.16362405sec.