Amerikoje pagarsinta geroji žinia: Lietuva "Lonely Planet" TOP dešimtuke – trečia

Spalio 27-30 d. Niujorke ir Los Andžele (JAV) Lietuva ne tik pirmą kartą prisistatė specializuotoje turizmo parodoje žiniasklaidos profesionalams „VEMEX 2014“ (Visit Europe Media Exchange), bet ir surengė išsamų šalies pristatymą Los Andželo turizmo sektoriaus ir žiniasklaidos atstovams.

 

Amerikiečius, kurie pastaruoju metu vis aktyviau ieško netradicinių vietų ir turizmo paslaugų Europoje, labai sudomino faktas, kad vienas autoritetingiausių ir pasaulyje žinomiausių kelionių gidų „Lonely Planet“ Lietuvą įtraukė į privalomų aplankyti šalių dešimtuką 2015-aisiais. „Lonely Planet“ dešimtuke, į kurį iš viso pateko tik trys Europos šalys (Airija, Lietuva ir Serbija), Lietuvai skirta aukšta trečioji vieta.

 

Tarptautinėje specializuotoje turizmo parodoje „VEMEX“, kurioje kasmet prisistato Europos šalys, Valstybinio turizmo departamento (toliau – VTD) atstovai per dvi dienas Niujorke ir Los Andžele surengė arti 80 susitikimų su JAV žurnalistų, kurie ne tik formuoja JAV keliautojų nuomonę, bet ir dalina patarimus, kur, kada ir kodėl verta keliauti Europoje. JAV žurnalistai neslėpė maloniai nustebę parodos dalyvių sąraše pirmą kartą išvydę ir Lietuvos vardą. Jiems buvo pristatytos šalies turizmo galimybės, kultūriniai renginiai ir įdomiausi turistiniai objektai, Pasaulinis gintaro kelias, aptarti užsienio žiniasklaidos pažintinių turų Lietuvoje kitų metų planai, kitos JAV žurnalistus dominančios temos ir naujovės iš Lietuvos.

 

Po sėkmingo pasirodymo VEMEX parodoje, spalio 30 d., Los Andželo turizmo verslo ir žiniasklaidos atstovai buvo pakviesti į išsamų Lietuvos pristatymą Holivudo žvaigždžių mėgiamame viešbutyje „Sunset Marquis“. Į renginį susirinko per 40 svečių, tarp kurių buvo žiniasklaidos atstovų iš „Yahoo Travel“, „Forbes Life“, „Hollywood Reporter“, „Jewish Journal of Greater Los Angeles“, „Destination Luxury“, „Inverstors Business Daily“, „Eat Los Angeles“ ir daugelis kitų. Renginio svečiai negailėjo pagyrų Lietuvai, žavėjosi lietuviško gintaro dirbinių dizainu ir netikėtomis pramogomis turistams, tokiomis kaip gintaro žvejyba Baltijos jūroje arba galimybė išgirsti, kaip skamba gintaras „Amber Quartet“ koncerte. Renginyje jie patys galėjo išbandyti lietuviškus produktus iš gintaro: gintaro aliejų, balzamą lūpoms ir kūno odai, pudrą, gintarinį kaleidoskopą, paragauti gintaro rūgšties, arbatos ar karamelės.

 

Tiek Europoje, tiek JAV pastebima tendencija, kad vis daugiau kelionėmis besidominčių ir turizmo temoje besispecializuojančių žurnalistų gilinasi į kulinarinės temas, analizuoja įvairių šalių skonius ir virtuves bei tampa šios srities pripažintais žinovais. Žinia, kad Lietuvoje virtuvės šefai aktyviai eksperimentuojama su gintaro rūgšties panaudojimu kulinarijoje ir kad turistų čia laukia specialus gintarinis meniu, sulaukė itin didelio susidomėjimo.

 

Į Lietuvos pristatymo renginį Los Andžele susirinkusiems žurnalistams buvo dovanojamos lininės prijuostės su siuvinėtu Lietuvos prekiniu ženklu, o taip pat lietuviška juoda duona ir medus, suneštas lietuviškų bičių, kurios dėl puikių klimato ir bitininkystės Lietuvoje sąlygų įvardinamos laimingiausiomis visoje Europoje. Šis faktas taip pat suintrigavo JAV žurnalistus, kurie domėjosi bitininkystės tradicijomis, skirtingomis medaus rūšimis, kulinarinio paveldo gėrimu midumi, kitais bičių produktais ir unikaliais, ekologiškais maisto produktais iš Lietuvos. Taip pat nemažai teirautasi apie išskirtines Lietuvos vietas ir pasaugas, kuriose šiuolaikiniam streso, užterštos aplinkos ir medijų išvargintam didmiesčio žmogui būtų galima būtų visiškai ištrūkti iš amerikietiškos rutinos, pailsėti gamtos apsuptyje ar kaimo turizmo sodybose.

 

„Jungtinių valstijų rinka sparčiai auga, tampa vis svarbesnė. Tikimės, kad prie vis didėjančio susidomėjimo Lietuva prisidės ir naujai planuojamas atidaryti Lietuvos konsulatas Los Andžele“,- renginio metu kalbėjo Lietuvos garbės konsulė Daiva Navarrette.

 

Renginiais Niujorke ir Los Andžele VTD baigė Lietuvos prisistatymų ciklą JAV, kuris startavo spalio 23 d. Čikagoje. Čia turizmo profesionalams ir žiniasklaidai taip pat buvo surengti specialūs verslo pusryčiai ir Lietuvos pristatymas.

 

Šie Lietuvos turizmo pristatymo renginiai yra projektų „Renginių turizmo verslo atstovams organizavimas“ (VP3-1.3-ŪM-V-04-V-11-002) ir „Lietuvos vietinio ir atvykstamojo turizmo skatinimas“ (NR. VP3-1.3-ŪM-04-V-10-005) dalis. Renginius inicijuoja Valstybinis turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos, jos įgyvendinamos ir finansuojamos pagal Sanglaudos skatinimo veiksmų programą iš Europos regioninės plėtros fondo lėšų.

KOMENTARAS

(vardas) rezultatas?


 
Poilsiavimo ir kelionių pasiūlymai:
ATTA KRASTA FESTIVAL ATTA Centre
21 июля ATTA CENTRE открывает первый фестиваль ATTA Krasta Festival, включающий фестиваль уличной еды | Žiūrėti daugiau

Apie mus | Kontaktai | Autorinės teisės | Partneriams
All rights reserved © 2002 - 2022 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2022 1st-studio.com

 
Total Timed::0.15788007sec.