Vokiečiai «Oktoberfeste» išgėrė 6 mln. litrų alaus, kiek išgers lietuviai?

Pasaulinis alaus festivalis "Oktoberfest", kasmet vykstantis ne tik Vokietijoje, bet ir kitose pasaulio šalyse, šiemet pirmą kartą organizuojamas vokiškų istorijos pėdsakų turinčiame Lietuvos uostamiestyje. Spalio 2–3 dienomis vyksiančioje šventėje klaipėdiečiai neketina rungtyniauti su vokiečiais, kurie pernai Miunchene vykusioje šventėje per 16 dienų išgėrė 6 mln. litrų alaus.

"Nors Klaipėda turi gilias alaus tradicijas, tačiau alaus gėrimo spėlionių į savo programą uostamiesčio neįtraukėme. Mes nesiekiame daugiausiai išgerto alaus rekordo per dvi dienas, mums svarbiausia sukurti Klaipėdoje tikro vokiško "Oktoberfest" festivalio nuotaiką", - pasakojo "Friedricho Oktoberfest" festivalio koordinatorė Laura Ūselytė.

Idėja organizuoti lietuvišką garsiausio pasaulio alaus festivalio "Oktoberfest" šventės versiją, kilo uostamiestyje esančio "Friedricho pasažo" vieno iš restoranų virtuvės šefui. Ištiesti ilgiausi stalai, apkrauti sočiausiais valgiais, daug alaus, muzika, bendravimas, žaidimai ir atrakcijos. Taip kasmet vyksta milijonus alaus mėgėjų iš visos Europos sutraukianti šventė Miunchene.

"Nors milijonų ir nesulauksime, tačiau planuojama, jog per dvi dienas šventėje apsilankys ne ką mažiau klaipėdiečių ir miesto svečių nei karštą vasaros savaitgalį. Klaipėdos krašte vokiečių tradicijos nėra užmirštos, organizuojama "Friedricho Oktoberfest" šventė – to įrodymas", - L. Ūselytė.

Klaipėdietiškoje "Friedricho Oktoberfest" šventėje dvi dienas veiks amatininkų ir tautodailininkų mugė, bus rodoma tiesioginė transliacija iš tuo pat metu Miunchene vykstančios "Oktoberfest" šventės. Programoje daug muzikinių pasirodymų, vokiški šokiai, atrakcijos, žaidimai, dovanos ir smagus bendravimas.

KOMENTARAS

(vardas) rezultatas?


 

Apie mus | Kontaktai | Autorinės teisės | Partneriams
All rights reserved © 2002 - 2024 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2024 1st-studio.com

 
Total Timed::2.20705891sec.