Ryga kviečia į 810 metų jubiliejaus šventę

Šiais metais Ryga švenčia 810-ąsias miesto metines, todėl rugpjūčio 19–21 d. vyks įvairūs šventiniai renginiai, į kuriuos kviečiami ir mūsų šalies gyventojai.

„Kviečiu visus apsilankyti Rygos 810-ųjų metinių šventiniuose renginiuose, nes ši šventė skirta ne tik Rygos gyventojams, bet ir miesto svečiams. Šventės programa labai plati ir įvairi, todėl kiekvienas ras sau tinkamų pramogų. Šventėje dalyvaus ir žymusis Lietuvos lakūnas Jurgis Kairys“, – sakė Rygos miesto meras Nilas Ušakovas.

Didžiausi šventiniai renginiai: koncertas Mežaparke „Meistras. Daina. Legenda“, trečioji Rygos šokėjų šventė Kypsaloje, tarptautinės aukštojo pilotažo varžybos, roko grupės „BI2“, Dianos Arbeninos ir grupės „Nočnije Snaiperi“ koncertas arenoje „Ryga“, Rygos rakto kalimas ir fejerverkai.

Rugpjūčio 19 d. (penktadienį) prasidės tarptautinės aukštojo pilotažo varžybos – danguje virš Dauguvos akvatorijos tarp Salų ir Pietinio tiltų nuo 12 iki 19 val. įvyks atrankos ir kvalifikacijos varžybos.

20.30 val. pradės skambėti muzika iš Rygos senamiesčio bokštų ir pakvies į bendrą koncertą „Žvaigždės bokštų apsuptyje“. Taip pat penktadienį 23.00 val. bus duotas startas tradiciniam „OKatre naktiniam Rygos šventės bėgimui“, kuris prasidės K. Valdemāra gatvėje prie Kongreso rūmų ir tęsis per Vantų tiltą.

Šiais metais ir Ryga suvienys visus, kalbančius universaliausia pasaulyje kalba – muzikos kalba. Latvijos sostinė seka Vilniaus pavyzdžiu ir šiais metais pirmą kartą miesto šventės metu surengs „Gatvės muzikos dieną“.

Rugpjūčio 21 d. (sekmadienį) 12.00 val. prie Dauguvos 11. Novembra krantinėje vyraus viduramžių atmosfera: čia bus galima susitikti su senovinių amatų meistrais, riteriais, viduramžių miestų gyventojais ir svečiais, alchemikais, burtininkais ir išdaigininkais.

Pagrindinis dienos įvykis bus naujo Rygos rakto gamyba, kuriam nukalti kiekvienas gali paaukoti savo raktą.

Daugiau informacijos apie Rygos šventės renginius galima rasti interneto svetainėje www.rigassvetki.lv.

KOMENTARAS

(vardas) rezultatas?


 

Apie mus | Kontaktai | Autorinės teisės | Partneriams
All rights reserved © 2002 - 2022 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2022 1st-studio.com

 
Total Timed::0.94042802sec.