Talino centre greitosios pagalbos medikai važinėsis dviračiais

Estijos sostinės Talino centre į iškvietimus medikai vyks dviračiais. Iš pradžių šis eksperimentas vyks keletą dienų rugpjūčio ir rugsėjo mėnesiais.

Projekto tikslas – kiek galima greičiau teikti medicinę pagalbą transportui sunkiai pasiekiamose rajonuose.

Talino centre gyvena 46 000 miestelėnų, kasmet mieste apsilanko milijonas turistų iš užsienio, čia vyksta daug įvairių renginių, vedama daug ekskursijų. Talino greitosios medicininės pagalbos tarnybos specialistai sako, kad labai sunku greitai nuvykti pas pacientus, gyvenanačius siaurose Senamiesčio gatvėse.

Pagalbos dažniausiai reikia neblaiviems ar apsvaigusiems nuo narkotinių medžiagų žmonėms. Po pirmosios medicininės pagalbos suteikimo šie asmenys dažniausiai perduodami policijai. Medikų pagalbos dažnai prašo ir užsienio turistai, patyrę nedideles traumas, kuriems nereikia tolimesnio gydymo.

Eksperimento metu medikai, patruliuojantys senamiestyje, gaus iškvietimo signalą tuo pat metu kaip ir Greitosios pagalbos brigade. Vykstant į iškvietimo vietą, bus išanalizuota situacija ir priimtas sprendimas, ar brigadai būtina vykti į iškvietimą ar ne, ar pakaks „medikų ant dviračio“ pagalbos.

Po eksperimento bus priimtas galutinis sprendimas, – kurti šią medikų su dviračiais brigadą ar ne.

Viso 2008 metais gegužės 1 ­– rugpjūčio 31 dienos tarpsnyje Greitosios medicininės pagalbos tarnyba gavo 2093 iškvietimus iš Talino senamiesčio, iš kurių 1151 atvejų pacientai nebuvo namuose, o viešose vietose. Pusė iš jų (1011) atsisakė tolimesnio gydymo ar buvo perduoti policijai.

KOMENTARAS

(vardas) rezultatas?


 
Poilsiavimo ir kelionių pasiūlymai:
Poilsiavimo ir kelionių pasiūlymai 24.05.2024 - 30.05.2024 Towards a well - balanced body and mind! Via Vitalité
Four star weight correction and wellness centre in Latvia. We offer several programmes “Basic”, “Extra” and “Relax”. Book now +371 20 605 553 | Žiūrėti daugiau
145 EUR

Apie mus | Kontaktai | Autorinės teisės | Partneriams
All rights reserved © 2002 - 2024 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2024 1st-studio.com

 
Total Timed::0.17368507sec.