Dainų ir šokių festivalis pritrauks dešimtis tūkstančių atlikėjų į Taliną

Šių metų liepos 1-3 dienoms Taline vyks ilgametes tradicijas turintis Dainų ir šokių festivalis. 11-tą kartą rengiamos šventės tema – „Žemė ir pasaulis“, o dainomis ir šokiais bus pasakojamos istorijos apie Estiją ir jos žmones. Po atviru dangumi vykstantis festivalis kiekvieną kartą pritraukia dešimts tūkstančių atlikėjų.

Festivalio atidarymo ceremonija, šventinė eisena bei atlikėjų pasirodymai vyks po atviru dangumi Taline. Tai – tradicijas išlaikantys Dainų ir šokių šventės komponentai.

Penktadienis bei šeštadienis yra paskirti dainoms. Šventės metu tūkstančiai šokėjų ir gimnastų atliks beveik 2 val. trukmės pasirodymus. Visi kartu jie atliks daugiau nei 20 įvairių šokių programų, o dalyvių gausa leis įgyvendinti išradingas figūras, išpiešti gyvuosius raštus. Šokių pasirodymai sukelia didžiausią efektą, kai yra stebimi iš viršaus, tuomet matosi šokėjų formuojamos figūros. Arčiau dalyvių esantys žiūrovai galės matyti dailius šokėjų tautinius kostiumus, stebėti šokių detales.

Sekmadienį programa prasidės visų dainų ir šokių šventės dalyvių eisena nuo Talino centro iki pačios festivalio vietos. Didesni ir mažesni chorai bei orkestrai surengs beveik 6 val. trukmės koncertą. Planuojama, kad šiemet jungtiniuose choruose dalyvaus beveik 18 tūkst. artistų.

Dainų ir šokių šventės tradicija Estijoje, kartą per penkis metu suburianti draugėn dešimtis tūkstančių atlikėjų, prasidėjo 1869 metais. Tuomet pirmasis festivalis buvo suorganizuotas antrame didžiausiame Estijos mieste Tartu, o 1896-aisiais festivalis buvo perkeltas į sostinę Taliną. Šiuo metu Dainų ir šokių šventė apima ir liaudies šokius. 2003 m. lapkritį UNESCO paskelbė Estijos dainų ir šokių festivalio tradiciją esant žodinio ir nematerialaus žmonijos paveldo šedevru.

Lietuvoje dainų šventė planuojama surengti 2012 metais. Paskutinį kartą ji vyko prieš dvejus metus ir tuomet sulaukė daugiau nei 16 tūkst. dalyvių.

Daugiau informacijos: maa-ja-ilm.laulupidu.ee/english/

 

KOMENTARAS

(vardas) rezultatas?


 

Apie mus | Kontaktai | Autorinės teisės | Partneriams
All rights reserved © 2002 - 2023 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2023 1st-studio.com

 
Total Timed::0.12060213sec.