Per pirmąjį pusmetį Estiją aplankė rekordinis skaičius užsienio turistų

Estijos statistikos departamento duomenimis, per pirmąjį metų pusmetį šalyje bent vienai nakčiai buvo apsistoję 17 proc. daugiau užsienio turistų, nei per tokį patį laikotarpį praėjusiais metais. Turistų gausa Estijoje pasiekė rekordinius skaičius – šalyje per pirmąjį metų pusmetį lankėsi 1,2 mln. turistų, kurie praleido vidutiniškai po beveik 2 naktis Estijos apgyvendinimo įstaigose.

Didžiausi turistų srautai atvyko iš Suomijos, Rusijos ir Vokietijos. Lietuvos turistų, praleidusių bent vieną naktį Estijoje, skaičius per šešis metų mėnesius išaugo 36 proc. ir pasiekė didžiausią iki šiol užfiksuotą lygį. Populiariausios turizmo iš Lietuvos kryptys Estijoje – Talinas bei neoficiali vasaros sostinė – Pärnu.

Artėjant verslo sezonui daugėja tiesioginių skrydžių tarp Vilniaus ir Talino. Pasak Estijos verslo ir turizmo plėtra besirūpinančios bendrovės „Enterprise Estonia“ direktoriaus Tarmo Mutso, tai yra ženklas, kad Baltijos šalys yra artimos viena kitai ne tik savo istorija bei kultūra – didėjantis tiesioginių skrydžių poreikis parodo, kad mūsų šalys yra glaudžiai susijusios ir verslo prasme. Rugsėjo 5-ąją Estijos oro bendrovė „Estonian Air“ atnaujins aštuonis savaitinius tiesioginius skrydžius tarp Vilniaus ir Talino, kurie papildys Latvijos oro bendrovės „airBaltic“ valdomą 11 tiesioginių skrydžių pasirinkimą.

Pasak T. Mutso, džiuginančius turizmo sektoriaus rezultatus lėmė keletas veiksnių: padidėjęs skrydžių į Talino oro uostą srautas, geresnis susisiekimas, aktyvus verslo įsitraukimas į turizmą bei Talino Europos kultūros sostinės titulas. Tyrimas rodo, kad 78 proc. lankytojų buvo susipažinę su Talino kaip Europos kultūros sostinės (EKS) 2011 m. statusu, o 24 proc. turistų Taline apsilankė dėl konkrečių EKS programos renginių.

Šiais metais užsienio turizmas auga visoje Europoje: per pirmus keturis metų mėnesius turizmas suintensyvėjo 6 proc., o Centrinėje ir Rytų Europoje – 8 procentais. „Statistika rodo, kad turizmo lygis auga ne tik Europos Sąjungos viduje, per pirmąjį pusmetį Estijos sieną kirto 60 proc. daugiau ne ES ar Šveicarijos piliečių“, – teigia T. Mutso.

Pasak Estijos statistikos departamento, per pirmąjį pusmetį šalies apgyvendinimo įstaigų užimtumas vidutiniškai siekė 50 proc. kambarių. Didžiausias užimtumas – 75 proc. – buvo sostinėje Taline, o Pärnu bei Tartu apgyvendinimo įstaigos užimtumu taip pat viršijo šalies vidurkį, pasiekę atitinkamai 57 proc. ir 58 proc. užimtumą.

KOMENTARAS

(vardas) rezultatas?


 

Apie mus | Kontaktai | Autorinės teisės | Partneriams
All rights reserved © 2002 - 2023 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2023 1st-studio.com

 
Total Timed::0.14100289sec.