Estiją aplankė rekordinis turistų iš Lietuvos skaičius

Estijos statistikos departamento duomenimis, per aštuonis šių metų mėnesius turistų srautas iš Lietuvos padidėjo 36 proc., lyginant su tuo pačiu laikotarpiu pernai ir pasiekė naują rekordą.

Šiemet į Estiją keliavusių ir bent vienai nakvynei apsistojusių Lietuvos piliečių skaičius išaugo nuo 40 tūkst. iki 55,5 tūkstančių. Tai – didžiausias augimas nuo 2008 metų, kuomet kaimyninę šalį aplankė 51 tūkst. turistų iš Lietuvos. Dažniausia jie vyko į Taliną ir Pärnu.

„Didėjantį keliautojų susidomėjimą Estija lėmė Europos kultūros sostinės renginiai Taline ir pagerėjęs susisiekimas oru – rugsėjį Estijos avialinijos „Estonian Air“ atnaujino reguliarius skrydžius tarp Vilniaus ir Talino. Dvi Baltijos šalių sostines sujungė aštuoni tiesioginiai lėktuvų skrydžiai per savaitę“, – sakė Estijos verslo ir turizmo plėtra besirūpinančios bendrovės „Enterprise Estonia“ direktorius Tarmo Mutso.

Daugiausia užsienio turistų Estiją aplankė liepą. Pagrindinį atvykstančiųjų srautą į Estiją tradiciškai sudarė turistai iš Suomijos, Rusijos ir Vokietijos. Vien suomių per aštuonis šių metų mėnesius Estijoje apsilankė virš 1,17 mln. Sparčiausiai didėjo turistų iš Didžiosios Britanijos, Ispanijos ir Lenkijos skaičius. Užsieniečiai į Estiją daugiausiai plaukė jūrų keltais ar skrido lėktuvais.

„Estijoje jaučiamos Rytų ir centrinės Europos turizmo augimo tendencijos. Šiemet 19 proc. išaugo bent vienai nakčiai Estijoje apsistojusių turistų skaičius, 26 proc. padidėjo verslo kelionių. Populiariausiomis lieka poilsinės kelionės švenčių dienomis, o šalies apgyvendinimo įstaigose du trečdaliai klientų buvo svečiai iš užsienio“, - pasakoja T. Mutso.

Estijos banko skaičiavimais, viešbučių pajamos augo 22 proc. ir siekė 108 milijonus eurų. Viso šalies pajamos iš turizmo, per aštuonis šių metų mėnesius padidėjo 15 proc., palyginus su pernykščiais duomenimis ir iki rugsėjo siekė 546 milijonus eurų. Daugiausia lėšų – 408 milijonus eurų sudarė pajamos iš atvykstamojo turizmo.

Estijos turizmo departamentas primena, kad šalyje vis dar vyksta Europos kultūros sostinės renginiai – svečių laukia šv. Martyno dienos mugė, naktinis filmų festivalis ir kiti, o netrukus prasidės ir artėjančių šv. Kalėdų proga sudaryta programa.

KOMENTARAS

(vardas) rezultatas?


 

Apie mus | Kontaktai | Autorinės teisės | Partneriams
All rights reserved © 2002 - 2023 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2023 1st-studio.com

 
Total Timed::0.15247798sec.