Viduramžių Europos perlas

Viduramžiai – tai epocha, kai už damų garbę ir širdį kovėsi riteriai, turtus žarstė feodalai, o politinė valdžia priklausė dvasininkams. Jei norite patirti tikrą viduramžių dvasią ar bent trumpam nusikelti 500 metų į praeitį, kviečiame apsilankyti Europos viduramžių perlu vadinamoje sostinėje – Taline. Jo senamiesčio gatvės, įtvirtinimai ir bažnyčios stūkso jau daugiau nei septynis šimtus metų.

Prekiauja vaistais nuo „sudaužytos širdies“ Kelionę po viduramžių Taliną verta pradėti nuo Talino centre esančios, XV a. pr. pastatytos vaistinės „Raeapteek“. Tai – viena seniausių vaistinių visoje Europoje, joje miesto gyventojai ir svečiai ieškodavo netradicinių medikamentų: jaunystę puoselėjančių mumijų sulčių, vienaragio miltelių, bičių geluonių antpilo ir daugelį kitų. Šiandien vienas populiariausių vaistinės darbuotojų uoliai saugomų receptų – preparatas nuo „sudaužytos širdies“.

 

Nori šaukšto prie sriubos? Padainuok!

Apsilankę viduramžių vaistinėje, kelionės įspūdžius galite aptarti unikalioje viduramžių užeigoje „Trečias drakonas“ (est. Kolmas Draakon). Šis restoranas įsikūręs Talino rotušėje. Miesto gyventojai ir svečiai į „Trečiąjį drakoną“ užsuka paragauti legendinės briedienos sriubos ar pagal senąsias tradicijas kepamų bandelių su morkomis, obuoliais, kopūstais, briediena ar šerniena. Viduramžio apdarais vilkinti padavėja, tradiciškai prašo svečių padainuoti, mainais į ... šaukštą prie sriubos. Išlaikant senąsias tradicijas, visas maistas čia kainuoja vieną pinigą (eurą), svaigieji gėrimai – po du, o piligrimiškas popiečio miegas ant suoliuko – pusę pinigo.

 

Miesto simbolis – vėtrungė

Šiltuoju sezonu miesto svečiai gali aplankyti senąjį 64 m. aukščio rotušės bokštą. Jo papėdėje anksčiau buvo atliekamos mirties bausmės, o viršūnėje puikuojasi miesto simbolis – vėtrungė, miestelėnų vadinama „Senuoju Tomu“. Sakoma, kad tikrasis Senasis Tomas pašventė savo gyvenimą tarnauti miestui, o jam atminti skirta vėtrungė rodo vėjo kryptį nuo 1530 m. Nuo bokšto viršūnės atsiveria kvapą gniaužianti panorama: į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą įtrauktos pirklių prekyvietės, akmenimis grįstos senos gatvelės, bažnyčių smailės.

 

Kaip linksmindavosi riteriai?

Talinas – miestas, puikiai išsaugojęs ne tik autentiškus pastatus, bet ir viduramžių dvasią. Liepos mėnesį sostinė virsta viduramžių muge, kur galite išvysti to laikmečio apdarus, išgirsti etninę muziką, sudalyvauti riterių kovose. Kiekvienas šventės dalyvis yra kviečiamas susipažinti su to laikmečio amatais ir pasigaminti sau suvenyrą. Viduramžiškos šventės vyksta ir kituose Estijos miestuose, viena žymiausių – „Hansa dienos“ vasaros kurortu vadinamame Parnu mieste.

KOMENTARAS

(vardas) rezultatas?


 

Apie mus | Kontaktai | Autorinės teisės | Partneriams
All rights reserved © 2002 - 2023 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2023 1st-studio.com

 
Total Timed::0.13741589sec.