Japonai įsižeis, jei sėdėdami už stalo nušluostysite nosį

Kaip europiečiui elgtis už stalo Japonijoje, kad šeimininkas ir kiti svečiai neįsižeistų? BalticTravelnews.com dalijasi keliais patarimais, kuriuos būtina prisiminti, jei japonai jus pakvietė prie vaišių stalo.

Iš tikrųjų, jau vien tai, kad japonas pakvietė į svečius, yra didelė garbė. Tiesa, dažniausiai jus kvies ne į namus, o į restoraną, tačiau tokiu atveju irgi mandagu atvykti su nedidele dovanėle - kaip padėką už kvietimą. Prisiminkite, kad dovanos negalima vynioti į baltą popierių ir pati dovana negali būti balta: Japonijoje, kaip ir Kinijoje, balta - tai gedulo spalva. Tuo tarpu geltona reiškia išdavystę, todėl reikėtų vengti ir šios spalvos.

Tarp valgymų lazdeles padėkite ant padėkliuko šalia lėkštės ir jokiu būdu ne skersai lėkštės, arba neatremkite jas ant serviravimo lėkštės. Didžiausią klaidą padarysite, jei lazdeles padėsite į dubenėlį su ryžiais, – taip jie primins mirusiųjų atminimui deginamus smilkalus. Taip pat nepamirškite, kad japonai gėrimo į taures patys sau nesipila! Jūsų pareiga aptarnauti greta sėdintį svečią, o jis savo ruožtu įpils gėrimo jums. Tačiau vienas pačių, pačių blogiausių dalykų, kuriais galite užgauti vakaro šeimininkus Japonijoje, - tai nosies nušluostymas sėdint už stalo. Jei toks poreikis atsirado, svečias turi atsiprašyti ir nueiti į tualetą.

KOMENTARAS

(vardas) rezultatas?


 

Apie mus | Kontaktai | Autorinės teisės | Partneriams
All rights reserved © 2002 - 2023 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2023 1st-studio.com

 
Total Timed::0.73904085sec.